Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.02.2015 15:25
Cliff Bleszinski recenzuje The Order: 1886
3064V

Cliff Bleszinski recenzuje The Order: 1886

CliffyB, ojciec serii Gears of War, nabył swoją wersję The Order: 1886 i urządził poprzez PS4 stream na platformie Twitch. Granie na żywo trwało godzinę, a szef Boss Key Productions sypał w czasie jego trwania spostrzeżeniami odnośnie nowej produkcji Ready at Dawn.

Bleszinski poprowadził stream razem ze współzałożycielem studia Boss Key Productions, Arjanem Brussee

CliffyB nie jest zachwycony ostatnim tytułem spod wydawnictwa Sony. The Order: 1886:

Bardzo chciałbym polubić tę grę, ale narracja jest zbyt nachalna. Myślę sobie: "Dajcie mi przetestować walkę. Można wrzucić Quick Time Eventy, to nie zawsze jest coś złego, ale tego jest zbyt wiele.

Bleszinski zaznaczył, że jest pod wrażeniem grafiki, ale to nie wszystko, z czego składa się gra. Według niego, fundusze przeznaczone na warstwę wizualną gry mogły być ulokowane gdzie indziej, by uzyskać lepszy efekt końcowy całości tytułu:

Wiecie, Sony potrzebuje sprzedać konsole. Nazywam to usprawiedliwieniem ze względu na system. Spójrzcie na te widoki. Bez wątpienia wygląda lepiej niż na PS3. I to właśnie chcieli osiągnąć.

Bleszinki wyjaśnił, dlaczego tak wiele studiów deweloperskich dzisiaj idzie w rozwinięcie tego filmowego aspektu gier. Powodem jest chęć zrobienia wrażenia na wydawcy, co jest niezbędne do przekonania go do swojego projektu i uzyskania odpowiednich funduszy.

Cliffa wyraźnie znudziły przerywniki filmowe gry, a raczej ich stosunek do właściwej rozgrywki. Jak powiedział, kiedy zaczynał się już dobrze bawić mechanikami gry, zostawał od tego odrywany na rzecz przerywników, których nawet nie miał opcji przewinąć.

Później na Twitterze pojawił się bardzo krótki, acz treściwy wpis dewelopera:

TLDR po pierwszej godzinie z The Order. Gdy spodobało mi się strzelanie, zasypano mnie cutscenkami. Nie takie złe QTE. Piękna gra. Sterowanie za osłonami wydawało się solidne.

A co mają do powiedzenia obecni tutaj testerzy The Order: 1886? Uważacie, że daliście się naciąć czy nie żałujecie wydanych pieniędzy?

Zakończony stream możecie obejrzeć w tym miejscu.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/20/the-order-1886-on-ps4-heres-what-cliff-bleszinski-thinks-of-the-first-hour-of-the-game/

Tagi: arjan brussee Boss Key Productions Cliff Bleszinski ready at dawn the order: 1886