Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2015 19:44
Autor Minecrafta się sprzedał, ale dokonał właściwego wyboru
2065V

Autor Minecrafta się sprzedał, ale dokonał właściwego wyboru

Twórca Minecrafta sprzedał swoje uniwersum za 2,5 mld dolarów i postanowił odrobinę odpocząć od tworzenia gier. Uważasz, że Markus „Notch” Persson się sprzedał? W sumie autor tej produkcji uważa tak samo.

Minecraft to prawdziwa żyła złota i chociaż z początku mogliśmy sądzić, że Microsoft przepłacił za prawa do tej marki, to jednak ostatnie wyniki sprzedaży potwierdzają jedno – to był bardzo dobry interes. 

Markus Persson dzięki tej produkcji stał się miliarderem i na pewno nie narzeka. Warto na pewno w tym miejscu wspomnieć, że Notch kupił najdroższy dom w Beverly Hills, który ma zaledwie 8 sypialni i 15 łazienek...

Wracając jednak do tematu wiadomości – twórca Minecrafta został zaczepiony na Twitterze przez jednego z graczy, który stwierdził, że Persson się sprzedał. Deweloper nie ukrywa, że czuje podobnie:

„Ja się tak trochę czuję, ale nadal uważam, że dokonałem właściwego wyboru. Sądzę, że za niektóre rzeczy zawsze trzeba zapłacić cenę.”

Później Persson dodał, że dzięki tej decyzji powróciła u niego przyjemność z tworzenia gier. Chociaż programowanie jest denerwujące i frustrujące, to nadal sprawia mu przyjemność. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/18/minecraft-creator-kinda-feels-like-a-sell-out-but-made-the-right-choice/

Tagi: markus persson Microsoft Minecraft