Wiedźmin i Cyberpunk od innych zespołów? CD Projekt „rozważa udzielenie licencji”

Gry
1870V
Witcher 4
Iza Łęcka | 29.03, 10:04

CD Projekt oficjalnie pracuje nad kilkoma projektami, a na liście znajdują się 2-3 gry z segmentu AAA. Firma jednak nie ukrywa, że może zaoferować Wiedźmina i Cyberpunka innym studiom.

Wiedźmin 4 potrzebuje kilku lat, nowy Cyberpunk zadebiutuje jeszcze później, a kolejne gry takie jak Wiedźmin Remake wciąż znajdują się w fazach pre-produkcji lub koncepcji. Nie ulega wątpliwości, że polska ekipa ma ręce pełne roboty, a na pierwsze efekty prac deweloperów przyjdzie nam sporo zaczekać.

Dalsza część tekstu pod wideo

CD Projekt niezwykle konkretnie przedstawiło plany na najbliższe lata i raczej nie powinniśmy oczekiwać, że firma weźmie na barki kolejny projekt – przedsiębiorstwo dopiero teraz jest w stanie pracować nad jednocześnie 2 grami AAA (Wiedźmin 4, Cyberpunk 2), a zarazem rozwija swoje pierwsze IP (Hadar), które najpewniej również będzie wysokobudżetową produkcją.

Z tego też powodu podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym został podjęty temat licencjonowania Wiedźmina i Cyberpunka. Michał Nowakowski nie ukrywa, że firma może zaoferować swoje IP, by zewnętrzni deweloperzy opracowali gry mobilne.

Pytanie: Czy rozważałeś udzielenie licencji na którykolwiek ze swoich dużych IP zespołom third-party w celu tworzenia gier mobilnych?

Michał Nowakowski: Odpowiedź jest dość prosta i brzmi: tak, rozważamy taki ruch.

Członek zarządu CD Projektu potwierdził, że firma szukała takich możliwości i odpowiedział na dalszą część pytania – aktualnie nie potwierdzono konkretnego modelu biznesowego dla tego typu współpracy.

Właściwie, poprzez rozmowy, szukaliśmy takich możliwości. Nie mamy jeszcze nic do ogłoszenia, ale kiedy nadejdzie czas, zrobimy to. Jeśli chodzi o jednorazowy lub inny model biznesowy związany z takim potencjalnym partnerstwem, szczerze mówiąc, nie będziemy tutaj komentować szczegółów, poza tym nie ma tu nic konkretnego, o czym mówimy. Ale w tym przypadku nie rozważamy żadnego z góry zaprojektowanego modelu biznesowego, czy to jednorazowego, czy wspólnego zysku. To inna historia. Ale kiedy nadejdzie czas, na pewno podzielimy się informacjami.

Temat wydaje się o tyle intrygujący, że CD Projekt w najbliższych latach najprawdopodobniej nie rozszerzy swojego studia o kolejny zespół realizujący następną grę. Za to zewnętrzni specjaliści mogliby opracować tytuł.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku spółka ogłosiła zakończenie wsparcia dla Wiedźmin: Pogromca Potworów, który od czerwca 2023 roku nie jest już dostępny dla graczy.

Źródło: VGC

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper