Wiedźmin 4 wejdzie do pełnej produkcji w 2024 roku. Gra potrzebuje sporo czasu

Gry
3037V
Wiedźmin 4
Iza Łęcka | 29.03, 07:00

CD Projekt RED ogłosił wyniki finansowe, które potwierdzają znakomitą dyspozycję przedsiębiorstwa stojącego za seriami Wiedźmin i Cyberpunk. Nie powinniśmy jednak liczyć na szybką premierę Wiedźmina 4.

Wczoraj przedstawiliśmy grafikę, która jasno wskazywała, że Wiedźmin 4 wciąż znajduje się w pre-produkcji, a nad grą pracuje ponad 400 deweloperów. Podczas panelu Michał Nowakowski przekazał kilka dodatkowych informacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie telekonferencji członek zarządu CD Projektu stwierdził, że zespół odpowiedzialny za nowego Wiedźmina osiągnął „docelową wielkość”. Deweloperzy są gotowi, by wejść w pełną produkcję, co nastąpi w drugiej połowie 2024 roku:

Z kolei zespół Polarisa rozrósł się do ponad 400 programistów, osiągając docelową wielkość umożliwiającą wejście w fazę produkcyjną. Planowana jest ona na drugą połowę roku.

Słowa przedstawiciela firmy wskazują, że CD Projekt potrzebuje jeszcze kilku lat, by móc zrealizować nowy tytuł. Zespół nie powinien się teraz specjalnie śpieszyć, ponieważ posiada finanse na zrealizowanie przygody, a tym razem zarząd powinien dać deweloperom wystarczająco dużo czasu – nikt raczej nie chce powtórki z premiery Cyberpunka 2077.

CD Projekt może jednak kolejny raz zmierzyć się z pewnym wyzwaniem – jeśli Wiedźmin 4 będzie potrzebować 3-4 lat na przygotowanie, to może zadebiutować w okresie nadejścia nowej generacji. 

Źródło: VGC

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper