Wiedźmin: Pogromca Potworów nie będzie dalej rozwijany! CD Projekt RED aktualizuje strategię biznesową

Gry
4505V
Wiedźmin: Pogromca Potworów
Iza Łęcka | 06.12.2022, 10:46

W 2022 roku zrobiło się nieco cicho o wiedźmińskiej produkcji wykorzystującej potencjał rozszerzonej rzeczywistości. Po najnowszym komunikacie spółki CD Projekt nie mamy dobrych wieści – produkcja Spokko nie będzie dalej rozwijana. Sprawdźcie szczegóły.

W 2020 roku polskie studio zapowiedziało niezwykle obiecujący projekt czerpiący garściami z popularności Pokemon GO – Wiedźmin: Pogromca Potworów miał przybliżyć nam świat niebezpiecznych bestii i krwiożerczych kreatur, umożliwiając ich złapanie. Choć premiera w lipcu 2021 roku nie obyła się bez pewnych trudności, polskie studio mogło mówić o ogromnym sukcesie. Gra szybko została pobrana przez ponad milion użytkowników i znalazła się w rankingach wśród najbardziej dochodowych tytułów. Ostatnie miesiące nie były jednak zbyt przychylne dla twórców, a gracze narzekali na wprowadzone w majowej aktualizacji zmiany i pojawiające się problemy. CD Projekt RED nie zapomniał jednak o produkcji... 

Dalsza część tekstu pod wideo

Po Gwincie przyszedł czas na Wiedźmin: Pogromca Potworów – zgodnie z najnowszym komunikatem tytuł rozwijany przez Spokko będzie stopniowo wygaszany. 31 stycznia 2023 roku gra nie będzie już dostępna w sklepach Google Play i Apple App, natomiast 30 czerwca 2023 roku dotychczasowi gracze nie będą mogli już gonić za bestiami.

„Zarząd CD PROJEKT Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ( Spółka lub Emitent ) niniejszym informuje o podjęciu, przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Spokko sp. z o.o. ( Spokko ) - spółki zależnej Emitenta, decyzji o stopniowym wygaszaniu projektu Wiedźmin: Pogromca Potworów (ang. The Witcher: Monster Slayer) realizowanego przez zespół Spokko. W rezultacie, między innymi: (i) wstrzymany zostanie dalszy rozwój projektu, (ii) 31 stycznia 2023 roku zakończona zostanie dystrybucja gry na Google Play i Apple App Store dla nowych graczy, (iii) 30 czerwca 2023 roku gra przestanie być dostępna dla dotychczasowych graczy, a projekt, tym samym, zostanie z tą datą zamknięty” - możemy przeczytać na łamach serwisu Stockwatch.

Włodarze spółki podkreślają, że decyzja jest bezpośrednio związana z aktualizacją strategii biznesowej Grupy CD Projekt RED – spółka pragnie koncentrować się na podstawowej działalności oraz tworzeniu projektów mobilnych we współpracy z innymi zewnętrznymi zespołami. Włodarze przedsiębiorstwa wskazują, że część pracowników Spokko zostanie zaangażowanych w inne projekty realizowane przez CD Projekt RED.

Studio Spokko również skierowało wiadomość do graczy, potwierdzając zakończenie wsparcia:

„Wiedźmini, mamy dla Was ważną wiadomość”.

Źródło: Stockwatch

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper