Czy GTA 6 zaliczyło opóźnienie? Jason Schreier przedstawia fakty

Gry
1801V
GTA 6
Iza Łęcka | 29.03, 07:38

W ostatnim czasie redakcja Kotaku poinformowała o możliwym opóźnieniu premiery GTA 6. Do sprawy odniósł się Jason Schreier, który rozmawiał z deweloperami.

GTA 6 zostało oficjalnie zaprezentowane w zeszłym roku, a pierwszy zwiastun zawierał adnotację o wstępnym roku premiery. Gangsterska produkcja ma trafić na rynek 2025 roku, natomiast raport finansowy Take-Two sugeruje debiut w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jason Schreier na łamach serwisu Bloomberg przekazał, że choć wiadomość Kotatu narobiła sporo szumu, a akcje Take-Two spadły o 5,2%, to aktualnie gra zmierza na rynek bez większych problemów... choć w zasadzie wszystko może się wydarzyć, ponieważ deweloperzy mają jeszcze mnóstwo czasu na finalizację prac.

W rzeczywistości gry wideo zawsze mają opóźnienia i w każdej chwili istnieje ryzyko opóźnienia – zwłaszcza gdy są tak ambitne i znajdują się pod taką samą presją, jak kolejne Grand Theft Auto . A czasu do końca 2025 roku jest tak dużo, że nawet gdyby produkcja jakoś szła idealnie, to nikt nie byłby w stanie jednoznacznie stwierdzić, że gra będzie gotowa za 21 miesięcy.

Redaktor wspomniał jednak o ciekawej sytuacji - w rzeczywistości ostatnia decyzja Rockstar dotyczącą zakończenia pracy zdalnej i powrotu twórców do biur może negatywnie wpłynąć na produkcję GTA 6.

Jak na ironię, nowa polityka dotycząca pracy zdalnej sama w sobie może spowolnić harmonogram. W zeszłym miesiącu w e-mailu do pracowników Kolbe napisała, że „nadal widzimy wymierne korzyści osobistej współpracy między zespołami i musimy rozszerzyć ten stopień produktywności na cały standardowy tydzień pracy”. W Rockstar krążą jednak pogłoski, że to niepopularne posunięcie może doprowadzić do wyczerpania zasobów i skomplikowanych przeszkód logistycznych, ponieważ pracownicy będą próbowali koordynować działania z kolegami z innych stref czasowych bez możliwości korzystania z wirtualnego dostępu. Utrata kluczowego personelu w wyniku tej polityki może oczywiście prowadzić do opóźnień.

Trzeba jednak podkreślić - przynajmniej aktualnie GTA 6 nie zaliczyło opóźnienia i deweloperzy mają zaoferować grę w przyszłym roku.

Na razie jednak nic nie wskazuje na to, aby zmieniło się coś istotnego. Nawet oryginalny raport jest miękki i pełen zastrzeżeń, co nie przeszkodziło mu wywrzeć ogromnego wpływu.

Zeszłego lata zapytałem kogoś w Rockstar, jak leci, a on odpowiedział jednym słowem: „chaos”. W tym tygodniu zapytałem kilka innych osób w firmie, co sądzą o młynie plotek, ale większość z nich wzruszyła ramionami. Oczywiście rozwój kolejnego Grand Theft Auto pozostaje w tyle. Zawsze tak jest.


Co ciekawe, stan produkcji GTA 6 skomentował także serwis Insider Gaming. Redaktor podkreśla, że według jego informacji tytuł Rockstar nigdy nie miał zadebiutować na początku 2025 roku.

Jeśli chodzi o wczesną datę premiery GTA 6 w 2025 roku, to nigdy nie miała ona nastąpić w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper