GTA 6 oficjalnie zaprezentowany! Zwiastun potwierdza rok premiery

Gry
18257V
GTA 6
Wojciech Gruszczyk | 05.12.2023, 00:12

Rockstar zareagował na przeciek i studio właśnie zaprezentowało GTA 6. Znamy oficjalną nazwę, rok premiery i możemy spojrzeć na głównych bohaterów opowieści. Grand Theft Auto 6 zadebiutuje w 2025 roku.

Dzisiaj o godzinie 15:00 mieliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun z „nowego GTA”. Wielu graczy nie wierzyło, że faktycznie nadciąga GTA 6 i Rockstar przygotowuje się do opublikowania trailera. Firma jednak nie dopilnowała plików i materiał został opublikowany na 16 godzin przed publikacją.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio potwierdziło na Twitterze, że zwiastun „wyciekł”, więc zdecydowano się na wcześniejszą prezentację materiału. Trzeba przyznać, że... ktoś będzie miał duże problemy, ponieważ Rockstar i Take-Two nie odpuszczą. Biorąc pod uwagę okoliczności – jeśli osoba się odpowiednio nie zabezpieczyła, to wydawca na pewno wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

Opublikowany zwiastun potwierdza wiele szczegółów – GTA 6 zaprowadzi graczy do Vice City, które jest inspirowane Miami. Gra pozwoli graczom pokierować „pierwszą kobiecą bohaterką w głównej serii GTA” – Lucia na początku przygody wyjdzie z więzienia, ale jak zobaczycie pod koniec filmu... kobieta nie myśli o resocjalizacji. Zamiast tego wpada w ramiona ukochanego (drugi bohater) i wyrusza na kolejny napad. Historia głównych bohaterów jest inspirowana parą amerykańskich przestępców z lat 30. XX (Bonnie i Clyde).

GTA 6 bohaterowie

Świat będzie podzielony na kilka obszarów – na zwiastunie widzimy jedną z mniejszych wysp, a podczas rozgrywki będziemy mogli poruszać się po świecie za pomocą wielkich autostrad. W grze nie zabraknie samochodów, motocykli, samolotów, helikopterów czy też różnorodnych łodzi.

W jednym z momentów widzimy plażę – warto w tym miejscu zwrócić uwagę na ogromną różnorodność NPC-ów. Twórcy zadbali o szereg różnorodnych typów postaci, co na pewno przełoży się na samo doświadczenie.

GTA 6 - plaża

Mieszane opinie aktualnie zbiera sam „klimat”. Część graczy nie docenia prezentacji gangsterskiego osiedla czy też tańców w klubie. Przyjemnie na pewno prezentuje się oświetlenie – widać, że w tym miejscu deweloperzy postarali się o masę neonów, które powinny znakomicie oświetlać naszą drogę podczas nocnych pościgów z policją.

Potwierdziły się nawet plotki, według których na pierwszym zwiastunie GTA 6 pojawią się „materiały prezentujące sceny opublikowane w Social Mediach” – twórcy idą z duchem czasu i pokazują filmy, które rzekomo są nagrane przez mieszkańców Vice City.

Na trailerze nie zabrakło akcji policji – choć niestety jest to wyłącznie mała scena, w której widzimy, jak oddział wpada do mieszkania oraz jeden z policjantów goni podejrzanego. Film pokazuje bardzo różnorodnych mieszkańców i trzeba przyznać, że wielu z nich... lubi pokazywać swoje ciała. 

GTA 6 zadebiutuje w 2025 roku.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (612)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper