GTA 6 opóźnione do 2026 roku? Rockstar robi co może by do tego nie doszło

Gry
3305V
GTA 6
Łukasz Musialik | 22.03, 21:54

Najnowsze doniesienia z obozu Rockstar Games wskazują, że premiera długo oczekiwanej gry „Grand Theft Auto VI” może zostać przesunięta na 2026 rok. 

Gra, która jest następcą rekordowo popularnego GTA 5, miała pierwotnie trafić do graczy już w 2025 roku. Jednakże, z powodu wyzwań związanych z powrotem pracowników do biur, termin ten może się wydłużyć, a spodziewana premiera stoi pod znakiem zapytania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rockstar Games, znane z dbałości o szczegóły i jakości swoich produkcji, pierwotnie planowało wypuścić grę na początku 2025 roku. Jednakże, według kilku źródeł, do których dotarł serwis Kotaku, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się premiera na początku 2026 roku.

Decyzja o powrocie pracowników do biur, podjęta przez Rockstar Games, spotkała się z mieszanką reakcji. Z jednej strony, firma podkreśla znaczenie bezpieczeństwa i jakości, z drugiej — pracownicy wyrażają frustrację związaną ze zmianą warunków pracy. To wszystko wpływa na proces produkcyjny gry, który zdaniem Kotaku, zaczął się opóźniać.

W tej chwili Rockstar Games robi wszystko, co może, aby jak najszybciej sprowadzić pracowników do biura. Mimo to, możliwość opóźnienia premiery do 2026 roku to opcja, która jest rozważana „na chwilę obecną” jako plan awaryjny. Fani serii, choć mogą być rozczarowani, z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że dodatkowy czas pozwoli twórcom dostarczyć grę spełniającą najwyższe standardy.

Źródło: kotaku.com

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper