PlayStation VR2 coraz bliżej wsparcia na PC. Ujawniono nowe szczegóły

Gry
1408V
PlayStation VR 2
Mateusz Kucharski | 22.03, 15:57

Sony ma plan, jak uratować PSVR2. Korporacja planuje dodać w przyszłości wsparcie dla PC. Specjaliści od VR ujawniają nowe szczegóły.

PlayStation VR2 to świetny sprzęt, lecz ma on jednak zasadniczy problem. Liczba dostępnych gier jest naprawdę niewielka. Początkowa sprzedaż gogli była dość przyzwoita, lecz szybko trend obrócił się na niekorzyść Japońskiej korporacji. Aby temu zaradzić, Sony planuje wydać aktualizację, która umożliwi grę na PC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jakiś czas temu Sony zamieściło wpis, według którego firma planuje znacząco ulepszyć swój sprzęt. Dodanie wsparcia dla komputerów ucieszy wszystkich posiadaczy PSVR2. Niestety, na oficjalne szczegóły musimy jeszcze poczekać. Specjalista od VR ujawnił jednak bardzo ciekawą informację:

PSVR2 otrzymało aktualizację oprogramowania  wraz z najnowszą aktualizacją PS5. Działa teraz bez pomijania EDID i DSC, które wcześniej były niezbędne do działania na PC. Opierając się na tej zmianie, wygląda na to, że obsługa PC będzie bezpośrednio przewodowa, a nie przesyłana strumieniowo Czy Sony umywa ręce?

Jeżeli te wieści się potwierdzą, będzie to świetna wiadomość dla graczy. Sony uwolniłoby wtedy PSVR2 całkowicie od swojej konsoli, co umożliwiłoby bezpośrednie podłączenie gogli do komputera. Jak wskazuje jednak iVRy, w niektórych przypadkach konieczne może być posiadanie odpowiedniego adaptera.

PSVR2 potrzebuje portu USB-C, który zapewnia zasilanie 12V i alt DisplayPort". Jedyne porty PC, które mogą to zrobić, to VirtualLink (który został wycofany). Dlatego każdy, kto nie ma jednego z tych portów w swojej karcie graficznej, będzie potrzebował jakiegoś rodzaju adaptera. 

Według informacji przekazanych przez Sony, wsparcie PlayStation VR2 na PC ma zostać dodane jeszcze w tym roku.

Źródło: Playstation Lifestyle

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper