Diablo 4 z masą nowości i oczekiwaną funkcją z Diablo 3. Blizzard wsłuchał się w opinie fanów

Gry
9312V
Diablo 4
Iza Łęcka | 01.03, 08:26

Twórcy serii Diablo spotkali się wczoraj z graczami, by kolejny raz opowiedzieć o zbliżających się nowościach. Już wkrótce Diablo 4 otrzyma jedną z funkcji, która została wprowadzona przy okazji rozwoju Diablo 3 i pomogła osiągnąć grze tak duży sukces.

Opinie na temat Diablo 4 to prawdziwa sinusoida. Odbiorcy raz chwalą pomysły Blizzarda, by innym razem narzekać na inicjatywy wprowadzone przez zespół. W zasadzie od premiery produkcji możemy natrafić na pozytywne, jak i negatywne reakcje fanów na temat tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sporo może jednak zmienić się już wkrótce, ponieważ Diablo 4 otrzyma PTR, czyli Testowe Serwery, które bardzo dobrze sprawdziły się za czasów Diablo 3. Deweloperzy przed opublikowaniem dużej aktualizacji wrzucą zawartość na Player Test Realm, by to społeczność sprawdziła nowości i mogła dostarczyć właściwych informacji zwrotnych. PTR trafią do gry przed 4. sezonem, a dodatkowe serwery będą dostępne na wszystkich platformach.

Diablo 4 otrzyma także szereg nowości – w Sferze Sezonowej dla wszystkich klas pojawią się „Cięgi”. Po uzyskaniu dostępu do IV rangi świata, gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bardzo wymagających wyzwaniach. 

To pełne adrenaliny wyzwanie jest dostępne dla wszystkich klas w Sferze Sezonowej zarówno dla postaci zwykłych, jak i hardkorowych. Po uzyskaniu dostępu do rangi świata IV wyruszcie do portu na południowym zachodzie Gea Kul. Na końcu najdłuższego doku znajduje się imponujący Róg Prób. Aktywujcie go, aby uzyskać dostęp do Cięgów. Choć Cięgi są dostępne w randze świata IV, czyhające w nich monstra będą na poziomach wyższych niż 100, więc postacie 100. poziomu mają największe szanse na wyjście z nadchodzącej rzeźni z tarczą.

Cięgi to nieliniowe podziemia o stałym układzie, które co tydzień się zmieniają. Aby osiągnąć najwyższy wynik w tych podziemiach końcowej fazy gry, trzeba opanować je w stopniu mistrzowskim, wykazać się przebiegłością i umiejętnościami. Wasz wynik będzie zależał od tego, ile Dowodów Potęgi zdołacie zdobyć w ciągu 8 minut, zabijając potwory i otwierając skrzynie. Cięgi w danym tygodniu będą identyczne przy każdej próbie, dzięki czemu będziecie mogli opracować najskuteczniejszą strategię rzezi, a pozostawiane truchła będą świadectwem Waszych postępów. Każdy cykl zakończy się we wtorek o godz. 17:00 CET, a nowe, zupełnie inne Cięgi będą dostępne o 19:15 CET. Dawajcie z siebie wszystko i walczcie do ostatniej kropli krwi co tydzień, zanim nowe Cięgi rzucą Wam kolejne wyzwanie.

Nowe wyzwania to również nowe nagrody. Gracze będą mogli zdobywać Dowody Potęgi, by pokazać swoją siłę na serwerach. W tym wypadku pojawi się jednak pewne ryzyko, ponieważ śmierć w Cięgach będzie dotkliwa. 

Dowodzenie swojej potęgi to esencja przygód w świecie Sanktuarium. Dowody Potęgi, które będą determinować Wasz całkowity wynik, można zdobywać, zabijając nieskończone hordy potworów i otwierając skrzynie. Filary mogą zwiększać ilość zdobywanych Dowodów poprzez mnożnik wyniku lub przywracanie do życia zabitych przez Was potworów. Oprócz filarów zwiększających ilość Dowodów Potęgi w Cięgach mogą pojawić się też kapliczki mocy. Po zabiciu bossa w miejscu jego zgonu w podziemiach pojawi się kapliczka. Aktywujcie kapliczkę, aby otrzymać jeden ze zróżnicowanych efektów kapliczki, który zawsze będzie taki sam po każdym zabiciu bossa w Cięgach.

Zajadłość, skuteczność i strategia pozwolą Wam sięgnąć po wieczną chwałę w Cięgach. Cięgi to podziemia o stałym układzie, więc po każdym wejściu podziemia będą wyglądały dokładnie tak samo. Aby opanować podziemia z danego tygodnia w stopniu mistrzowskim, musicie wypróbować różne ścieżki i dostosować swój zestaw umiejętności. Po śmierci odrodzicie się w Cięgach, ale każdy zgon będzie Was kosztował jedną trzecią uzbieranego wyniku. Jednak zarówno Wy, jak i członkowie Waszej drużyny możecie odzyskać wszystkie utracone Dowody Potęgi po powrocie do podziemi w miejscu ostatniej śmierci.

Podczas rozgrywki w Cięgach otrzymamy Pieczęcie na czterech poziomach (Krwawa, Zaciekła, Okrutna, Godna). Wynik wymagany do zdobycia każdej Pieczęci będzie co tydzień inny w zależności od układu Cięgów i Waszej klasy. Trzeba jednak pamiętać, że rezultaty są skalowane w zależności od rozmiarów drużyny: liczniejsze grupy łatwiej uzyskają wyższy wynik niż samotni gracze, a ich wyniki będą zapisywane w osobnej drabince rankingowej. 

Za sukcesy w Cięgach otrzymamy możliwość odebrania Skrytek Prób. Klasycznie – im lepszy rezultat osiągniemy, tym możemy liczyć na atrakcyjniejsze nagrody: 

Przy okazji cotygodniowego resetu Cięgów za Wasz najlepszy wynik przyznajemy Skrytki Prób. Im będzie on wyższy, tym lepszą Skrytkę otrzymacie za dany tydzień. W otrzymanej Skrytce Prób na pewno znajdzie się jeden starożytny przedmiot legendarny. Zawartość skaluje się w zależności od rangi. Zdobycie Godnej Pieczęci zapewni Wam najcenniejsze skarby, ponieważ gwarantowane są w nich przedmioty o mocy 925. Zdobywając Pieczęć wyższej rangi, otrzymacie również nagrody za Pieczęć niższej rangi, więc za Godną Pieczęć otrzymacie wszystkie Skrytki Pieczęci z danego tygodnia. Możecie też zdobywać wiele Pieczęci za uczestnictwo w różnych dostępnych drabinkach Cięgów.

Blizzard zapowiedział kolejną oczekiwaną nowość – Cięgi oraz rankingi trafią do gry od 5 marca. Szykuje się ostra zabawa i wiele na to wskazuje, że Diablo 4 może liczyć na kolejne pozytywne reakcje... choć nie wiadomo na jak długo. 

Rankingi są podzielone na drabinki dla poszczególnych klas, rozmiarów drużyn, trybu zwykłego i hardkorowego. Można je też przeglądać według znajomych i klanu, aby zobaczyć, jak radzicie sobie w porównaniu z Waszymi najbliższymi sojusznikami. Jeśli chcecie rywalizować w swoich kręgach, możecie zastosować te filtry do konkretnej drabinki, aby przekonać się, kto wśród Waszej grupy znajomych najskuteczniej sieje spustoszenie.

Drabinki dla poszczególnych klas są przeznaczone tylko dla grających samotnie. To daje łącznie 16 drabinek co tydzień, po których można się piąć. Wasze najlepsze wyniki osiągnięte we wszystkich klasach, wszystkimi postaciami i na wszystkich platformach ugruntują Wasz status wśród najwspanialszych. Nie musicie mieć włączonej rozgrywki międzyplatformowej, żeby Wasz wynik trafił do rankingów, ale włączenie jej będzie niezbędne, aby zobaczyć ten ranking w grze. Chcemy zaznaczyć, że choć drabinki cotygodniowych rankingów będą aktywne od momentu rozpoczęcia Cięgów 5 marca, zaczekamy ze startem naszego turnieju Cięgów, dopóki nie zbalansujemy ich w oparciu o Wasze umiejętności i zdolności. Biorąc pod uwagę, że ta aktualizacja na półmetku sezonu wprowadza poprawki balansujące klasy i zmiany Seneszala, chcemy mieć pewność, że jesteśmy w stanie reagować na nadsyłane przez Was informacje zwrotne i wdrażać potrzebne poprawki. Już wkrótce opublikujemy więcej szczegółów na temat turnieju Cięgów!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo IV.

Źródło: Blizzard

Komentarze (104)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper