Nie uświadczymy imponującego skoku w wydajności i generowanej grafice na PS6. „Powód jest oczywisty”

Gry
12563V
PS6
Łukasz Musialik | 26.02, 18:55

PlayStation 5 to najnowsza konsola Sony, która zadebiutowała w listopadzie 2020 roku. Konsola oferuje imponującą moc obliczeniową, szybkie ładowanie gier i wsparcie dla rozdzielczości 4K. 

Jednak niektórzy gracze już zaczynają zastanawiać się, co przyniesie PlayStation 6, następna generacja konsol, która ma się pojawić za kilka lat. Niestety, według niektórych ekspertów, PS6, jak i inne konsole nowej generacji, może być rozczarowaniem pod względem wydajności lub ceny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według znanego informatora Kepler, który specjalizuje się w tematyce AMD, producenta procesorów i kart graficznych zwłaszcza dla konsol Sony, PlayStation 6 może mieć mniejszy wzrost wydajności niż PlayStation 5 w porównaniu do poprzednich generacji

Powodem tego jest to, że koszt produkcji układów scalonych rośnie z każdym skokiem technologicznym, co oznacza, że producenci konsol muszą albo ograniczyć ich wielkość i moc, albo podnieść cenę sprzętu. Kepler twierdzi, że PlayStation 6 może kosztować nawet 800 dolarów, jeśli Sony zdecyduje się na zwiększenie wydajności.

To nie jest dobra wiadomość dla fanów, którzy liczą na kolejny wielki skok jakościowy w grach. Jednak nie oznacza to, że PlayStation 6 będzie słabą konsolą. Sony może zrekompensować mniejszą moc obliczeniową, skupiając się na innowacyjnych akcesoriach i funkcjach — np. dobrym przykładem jest wykorzystanie możliwości pada Dualsense. Firma mogłaby pójść w ślady Nintendo, które od kilku lat przestało się liczyć w „wyścigu mocy”, stawiając na innowację i ciekawy pomysł. Co było dobrym posunięciem, patrząc na wyniki sprzedaży Switcha. 

PlayStation 6 to na razie tylko spekulacje i plotki, więc nie należy się nimi zbytnio przejmować. Sony na pewno ma swoją wizję i strategię na przyszłość, a PlayStation 5 ma jeszcze wiele do zaoferowania. Nie wiadomo, kiedy PlayStation 6 się pojawi, ale można się spodziewać, że będzie to nie wcześniej niż w 2027-2028 roku.

Źródło: Twitter.com

Komentarze (217)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper