Metroid Prime 4 niespodzianką 2024 roku? Dziennikarz wspomina o premierze

Gry (plotka)
918V
Metroid Prime Remastered
Iza Łęcka | 22.02, 13:27

Społeczność Nintendo jest już po pierwszym pokazie Nintendo Direct, podczas którego zaprezentowano szereg gier opracowywanych przez partnerów Big N. Możliwe jednak, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi najnowszej części Metroid Prime – o tytule wspomniał Jeff Grubb.

Metroid Prime 4 można śmiało zaliczyć do niezwykle oczekiwanych produkcji Nintendo. Rozwoju pozycji jednak nie omijały problemy – pomimo zapowiedzi 2017 roku, dwa lata później otrzymaliśmy potwierdzenie, że tytuł został zrestartowany. Od początku roku jednak coraz więcej mówi się o prawdopodobnej premierze gry – również w kontekście jej debiutu na Nintendo Switchu 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Metroid Prime 4 może zadebiutować w tym roku – temat gry poruszył podczas najnowszego podcastu Giant Bomb Jeff Grubb. Branżowy dziennikarz i insider stwierdził, że jest teraz znacznie pewniejszy tegorocznego wydania najnowszej części serii, a wszystko dzięki wczorajszemu ujawnieniu Epic Mickey Rebrushed – informacje na temat tych dwóch gier otrzymał on z tego samego źródła, a jedna plotka została już potwierdzona.

Mike, powiem, że to potwierdzenie daje mi większą pewność, że dostaniemy Metroid Prime 4 w tym roku. Plotka dotarła do mnie z tego samego źródła – przyznał Grubb.

Nintendo musi coraz mocniej zbroić się na drugą połowę roku, a premiera Metroid Prime 4 byłaby jedną z najbardziej oczekiwanych nowości tego roku. Jedno z ostatnich, niepotwierdzonych doniesień wskazuje, że Japończycy mieliby już w kwietniu zorganizować pełnoprawny Nintendo Direct, który całkowicie skupi się na grach first-party. Niewątpliwie byłaby to znakomita okazja, by pokazać grę.

Źródło: Reddit

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper