Nintendo Switch 2 – kiedy odbędzie się pokaz? Insider podaje szczegóły i przygotowuje na serię wydarzeń

Gry (plotka)
1744V
Switch OLED
Iza Łęcka | 21.02, 09:47

W zeszłym tygodniu kilka redakcji poinformowało o wewnętrznym opóźnieniu premiery następcy Nintendo Switcha. Konsola nowej generacji od japońskiego producenta miałaby trafić na rynek na początku 2025 roku, w związku z czym pokaz urządzenia również odbędzie się później.

Według pierwotnych, możliwych planów Nintendo miało dostarczyć na rynek Nintendo Switcha 2 w drugiej połowie 2024 roku, a część informatorów przekazywało doniesienia na temat marcowej, oficjalnej prezentacji oraz debiutu we wrześniu. Producent podobno jednak dąży do zapewnienia większej liczbę tytułów first-party, co miało opóźnić plany. W rezultacie także pokaz konsoli ma odbyć się kilka miesięcy później.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pedro Henrique Lutti Lippe, brazylijski informator, który jako pierwszy zapowiedział wewnętrzne opóźnienie premiery Nintendo Switcha 2 i ruszył lawinę, bo dziennikarze pracujący dla takich redakcji jak VGC, Eurogamer czy Bloomberga również potwierdzili tę wiadomość, postanowił poruszyć temat prezentacji nowej konsoli Nintendo.

Jego zdaniem Nintendo Switch 2 ma zostać zaprezentowany w czerwcu – termin wydaje się naprawdę obiecujący, szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę, że w tym czasie będzie odbywać się Summer Game Fest. Japończycy mogliby więc zorganizować duże wydarzenie w ramach imprezy Geoffa Keighley'a.

Insider jest jednak przekonany, że Nintendo ma znacznie większe plany, ponieważ prawdopodobnie w marcu odbędzie się kolejny Nintendo Direct Indie World, natomiast już w kwietniu gracze byliby świadkami pełnowymiarowego Nintendo Directa – wydarzenie może podobno skupić się na dużych tytułach oraz grach first-party.

Opóźnienie premiery nowego sprzętu powinno wymusić na Nintendo przygotowanie kilku dodatkowych produkcji na aktualnie wydaną platformę – odświeżenia Luigi’s Mansion 2 HD i Paper Mario: The Thousand-Year Door oraz Princess Peach: Showtime! to aktualnie jedyne zapowiedziane pozycje japońskiej korporacji na następne miesiące.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper