Xbox zdradza plany na przyszłość? Tajemniczy tweet wywołuje spekulacje

Gry (plotka)
3881V
PS5 i Xbox Series X
Łukasz Musialik | 21.02, 21:23

Xbox zaskoczył fanów i branżę, publikując na swoim oficjalnym koncie na Twitterze wiadomość, która może sugerować zmianę strategii dotyczącej ekskluzywności gier. Tweet brzmi: „The biggest games will be more than just one platform” (Największe gry będą więcej niż tylko jedną platformą). Co ona może oznaczać?

Tweet nie zawiera żadnych dodatkowych informacji ani linków, więc można go interpretować na wiele sposobów. Niektórzy uważają, że to zapowiedź, że Xbox zamierza udostępnić swoje największe tytuły, takie jak Halo, Forza czy Gears of War, na innych konsolach, takich jak PlayStation czy Nintendo Switch. Inni spekulują, że to nawiązanie do planów Xboxa na rozwój usługi Xbox Game Pass, która pozwala na granie w gry na różnych urządzeniach, takich jak PC, smartfony czy tablety. Jeszcze inni sugerują, że to podpucha, mająca na celu zwiększenie zainteresowania marką Xbox i jej grami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tweet Xboxa pojawił się w kontekście niedawnych doniesień, że Microsoft planuje wydać cztery gry z Xbox Game Studios na innych platformach. Phil Spencer, szef Xboxa, stwierdził, że nie zmienił swojego podejścia odnośnie ekskluzywności.

Xbox jest jedną z największych i najbardziej wpływowych marek w branży gier, która w ostatnich latach mocno inwestuje w rozwój swojego portfolio i usług. Posiada ponad 30 studiów deweloperskich i wydawców, w tym tak znanych nazwy jak Bethesda, Activision Blizzard, Obsidian czy Ninja Theory. Xbox oferuje także usługę Xbox Game Pass oraz ma ambitne plany na przyszłość, w tym zamiar wprowadzenia nowego sprzętu - ultrapotężnej konsoli nowej generacji oraz prawdopodobnie handhelda.

Czy tweet Xboxa to zapowiedź rewolucji w branży gier? Chwyt marketingowy? A może coś zupełnie innego? Na razie możemy tylko zgadywać.

Źródło: Twitter.com

Komentarze (217)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper