Xbox otwiera się na PlayStation 5 i Nintendo Switch. Oficjalnie zakomunikowano, że gry trafią na inne konsole!

Gry
5391V
Xbox
Łukasz Musialik | 21.02, 19:33

Microsoft zaskoczył fanów gier, ogłaszając, że cztery tytuły z jego wydawnictwa Xbox Game Studios zostaną wydane na PlayStation i Nintendo. To niecodzienna sytuacja, ponieważ dotychczas Xbox trzymał swoje gry na własnych platformach. Jakie gry i kiedy będą dostępne na innych konsolach?

Pierwszą grą, która wyjdzie na Nintendo Switch, będzie Pentiment, przygodowa gra RPG osadzona w XVI-wiecznych Niemczech. Gra studia Obsidian Entertainment zadebiutuje na Switchu, PS4 i PS5 już jutro, 22 lutego 2024 roku. Gra będzie dostępna także w wersji pudełkowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Drugą grą, która trafi na Switch, będzie Grounded, survivalowa gra akcji, w której gracz musi przetrwać w ogrodzie pełnym gigantycznych owadów. Gra również pochodzi od Obsidian Entertainment i zyskała popularność na Xbox i PC. Premierę na Switchu, PS4 i PS5 zaplanowano na 16 kwietnia 2024 roku.

Trzecią grą, która zmieni platformę, będzie Hi-Fi Rush, muzyczna gra zręcznościowa, w której gracz musi poruszać się w rytmie utworów. Gra studia Bethesda Softworks pojawi się na PlayStation 5 już 19 marca 2024 roku.

Czwartą i ostatnią grą, która zostanie udostępniona na innych konsolach, będzie Sea of Thieves, wieloosobowa gra piracka, w której gracz może zwiedzać otwarty świat, szukać skarbów i walczyć z innymi graczami. Gra studia Rare jest jednym z największych hitów Xboxa i właśnie ogłoszono, że trafi na PlayStation 5 już 30 kwietnia 2024 roku.

Microsoft tłumaczy, że decyzja o udostępnieniu swoich gier na innych konsolach jest podyktowana chęcią dotarcia do większej liczby graczy i zbudowania silniejszej społeczności. Nie oznacza to jednak, że Xbox rezygnuje z tworzenia własnych ekskluzywnych gier. Poniżej możecie zobaczyć zwiastuny gier, które oficjalnie zmierzają na inne konsole!

Źródło: xbox.com

Komentarze (386)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper