Starfield i Indiana Jones miały osiągnąć na PS5 gigantyczną sprzedaż. Microsoft stawia na Xbox Game Pass

Gry
2946V
Starfield
Wojciech Gruszczyk | 13.07.2023, 18:57

Microsoft przejął Bethesdę i z tego powodu część produkcji trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S oraz komputery osobiste. Korporacja zadbała o ekskluzywność Starfielda oraz Indiany Jonesa, ale początkowo gry miały osiągnąć olbrzymie sukcesy na PS5.

Najnowszy dokument związany ze sprawą sądową Federalnej Komisji Handlu przeciwko połączeniu Microsoftu z Activision Blizzard potwierdza bardzo ciekawą wiadomość. Amerykański gigant po przejęciu Bethesdy prognozował, jak dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się gry na PlayStation 5 i... korporacja jest widocznie gotowa na stratę wielu milionów z potencjalnej sprzedaży.

Dalsza część tekstu pod wideo

Okazuje się, że Microsoft prognozował sprzedaż gier Bethesdy na PlayStation 5 i Starfield oraz Indiana Jones miały osiągnąć gigantyczne sukcesy – firma oczekiwała sprzedaży na poziomie 10 mln sztuk dla poszczególnej pozycji.

Umknęło mi to w zeznaniach dyrektora finansowego Xboksa, Tima Stuarta, ale FTC twierdzi, że Microsoft prognozował 10 milionów sprzedaży na PlayStation dla "zarówno Starfielda, jak i Indiany Jonesa", zanim zdecydował się na ich wyłączność, uznając, że może odzyskać pieniądze dzięki Game Passowi i dodatkowej sprzedaży na Xboksie.

Jeśli nawet tylko część ze wspomnianych 20 mln sztuk to byłyby produkcje sprzedawane w pełnej cenie, to jednak możemy mieć pewność, że Starfield i Indiana Jones wygenerowałyby na PlayStation 5 ogromne pieniądze. 

Microsoft jest jednak przekonany, że między innymi Starfield może okazać się produkcją, która skłoni niezdecydowanych do Xbox Game Pass, a pewnie nie zabraknie osób zainteresowanych kupieniem Xboksa właśnie dla tej przygody.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Starfield.

Źródło: Stephen Totilo

Komentarze (273)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper