redakcja PPE redakcja PPE 10.11.2010 12:03
Dziś startuje polski Xbox LIVE!
2634V

Dziś startuje polski Xbox LIVE!

EDIT2: Błąd już został usunięty. Tak donoszą Czytelnicy. (...) EDIT: Z tego co wiemy, są jakieś problemy techniczne z migracją kont. Microsoft wie o problemie i trwają intensywne prace nad jego szybkim usunięciem. Proponujemy na razie się wstrzymać z operacją migracji. (...)
Z okazji dzisiejszej premiery Xbox LIVE podbijamy FAQ ze strony xbox.com, które na pewno rozwieje wiele wątpliwości. Tak, to już dzisiaj! Dajcie znać, jak Wam poszło!

xxxxx

 

 


P: Jakie usługi będą dostępne w witrynie Xbox LIVE w Polsce?

O: Wstępnie skupiamy się głównie na podstawowych funkcjach komunikacyjnych oraz funkcjach gry, dzięki którym usługa Xbox LIVE stała się najpopularniejszą platformą gier online. Użytkownicy mający bezpłatną subskrypcję usługi Xbox LIVE (wymagane szerokopasmowe połączenie internetowe) mogą zdobywać osiągnięcia i uzyskiwać dostęp do bezpłatnych wersji demonstracyjnych gier oraz do rynku gier Xbox LIVE, do którego należą gry Xbox LIVE Arcade. Są dla nich dostępne także dodatki do gier, takie jak nowe utwory, postaci oraz zestawy map [gry i dodatki są sprzedawane oddzielnie]. Przejdź na konto Xbox LIVE Gold i graj w gry dla wielu graczy online, prowadź rozmowy wideo ze znajomymi w domowym zaciszu za pomocą usługi Video Kinect i korzystaj z naszych wyjątkowych rabatów i promocji dla naszych nowych użytkowników.

 

 

 

P: Czy moje konto Xbox LIVE przestanie działać, jeśli go nie przeniosę?

O: Nie, ale jeśli teraz połączysz się z usługą LIVE za pośrednictwem innego regionu, będziesz korzystać z nieobsługiwanej metody połączenia. W listopadzie będzie można dołączyć do oficjalnie działającej w Polsce sieci LIVE, oferującej usługi dostosowane do potrzeb użytkownika oraz lokalne wsparcie techniczne.

 

 

 

P: Czy dane mojego konta ulegną zmianie, jeśli przeniosę je oficjalnej lokalnej sieci Xbox LIVE?

O: W tej chwili nie można przywrócić wcześniejszego konta.

 

 

 

P: Czy dane mojego konta ulegną zmianie, jeśli przeniosę je oficjalnej lokalnej sieci LIVE?

O: Zachowasz te same dane profilu, w tym tag gracza, wyniki gier, osiągnięcia, tytuły oraz listy przyjaciół.

 

 

 

P: Czy zachowam swoje zapisane dane gier?

O: Tak, zachowasz swoje zapisane dane gier.

 

 

 

P: Czy zachowam swoje punkty usługi Microsoft Points?

O: Tak, zachowasz swoje punkty usługi Microsoft Points.

 

 

 

P: Czy zachowam pozostały czas wykupionego abonamentu na koncie Xbox LIVE?

O: Tak, pozostały czas wykupionego abonamentu na koncie LIVE zostanie przeniesiony na Twoje nowe konto (i zaokrąglony do pełnego miesiąca).

 

 

 

P: Czy zachowam pobrane materiały, np. gry, wideo, muzykę i aplikacje?

O: Tak, zachowasz wszystkie pobrane materiały, które zostały zapisane na dysku twardym. Więcej info tutaj.

 

 

 

P: Czy przed przeniesieniem konta będzie możliwe ponowne pobranie zakupionych materiałów, np. gier, filmów wideo, muzyki i aplikacji?

O: Tak, przed przeniesieniem konta będzie możliwe ponowne pobranie zakupionych materiałów. Materiały te należy zapisać na dysku twardym lub na przenośnej pamięci USB.

 

 

 

P: Czy po przeniesieniu konta będzie możliwe ponowne pobranie zakupionych materiałów, np. gier, filmów wideo, muzyki i aplikacji?

O: Naszym celem jest umożliwienie użytkownikom ponownego pobrania wszystkich zakupionych materiałów po przeniesieniu konta i usilnie nad tym pracujemy. Jednak w tej chwili nie ma możliwości ponownego pobrania zakupionych materiałów po przeniesieniu konta. Użytkownicy powinni przed przeniesieniem konta ponownie pobrać zakupione materiały i zapisać je na dysku twardym lub na przenośnej pamięci USB.

 

 

 

P: A filmy Zune?

O: Filmy zakupione w ramach subskrypcji Zune nie będą dostępne w Polsce.

 

 

 

P: Czy mogę używać w Polsce karty Xbox LIVE zakupionej w innym kraju lub przeznaczonej dla innego kraju?

O: Karty Microsoft Points zakupione w innym kraju niekoniecznie mogą obowiązywać tutaj. Zalecamy kupowanie kart Microsoft Points u zaufanych lokalnych sprzedawców w kraju, w którym konto zostało założone, lub za pośrednictwem witryny internetowej xbox.com.

 

 

 

P: Czy subskrypcja do usługi Xbox LIVE oraz punkty usługi Microsoft Points kosztują w Polsce tyle samo co w innych krajach?

O: Naszym celem jest zaoferowanie za usługę Xbox LIVE jednakowych cen na całym świecie. W Polsce cena detaliczna za 12-miesięczną subskrypcję wynosi 249 PLN, a karta Microsoft Points 2100 kosztuje 109 PLN.

 

 

 

P: Kiedy będą dostępne funkcje takie jak Netflix, Zune, Facebook, Twitter i inne?

O: Zdajemy sobie sprawę, że użytkownicy konsoli Xbox 360 na całym świecie chcą korzystać ze wszystkich funkcji, które oferuje usługa Xbox LIVE. W tej chwili nie mamy żadnych konkretnych informacji, ale celem naszych działań jest globalne udostępnienie wszystkich usług.

 

 

 

P: Czy usługa LIVE będzie dostępna w moim języku?

O: W tym roku usługa Xbox LIVE będzie dostępna w 11 językach, m.in. w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim, portugalskim, rosyjskim, japońskim, koreańskim i chińskim. Zależy nam na zapewnieniu pełnej dostępności LIVE wszystkim użytkownikom usługi Xbox LIVE na całym świecie, ale w chwili obecnej inne języki nie będą obsługiwane.

 

 

 

P: Czy usługa Games for Windows — LIVE będzie dostępna w Polsce?

O: Tak, usługa Games for Windows — LIVE jest tą samą usługą co Xbox LIVE, z tą różnicą, że jest dostępna z poziomu komputera PC. Oznacza to, że Twoje listy przyjaciół, osiągnięcia, wyniki gier oraz reputacja gracza są dokładnie takie same w przypadku obu tych usług — logujesz się, używając tych samych danych użytkownika. Usługa Games for Windows — LIVE dostępna jest wszędzie tam, gdzie dostępna jest usługa Xbox LIVE, a oprócz tego w nowych krajach LIVE wprowadzamy usługę Gry na żądanie, która umożliwia pobieranie pełnych wersji gier.

 

 

 

P: Czy usługa Xbox LIVE w telefonie Windows Phone 7 będzie dostępna w Polsce?

O: Nie mamy w tej chwili żadnych informacji na temat dostępności usługi w telefonie Windows Phone 7.

 

 

 

P: Jak wygląda proces przenoszenia konta?

  1. Zaloguj się w usłudze Xbox LIVE i przejdź na stronę Moje konto.
  2. Kliknij Region konta.
  3. Wybierz swój kraj.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, aby przed kontynuowaniem tego procesu ponownie pobrać zakupione materiały i zapisać je na dysku twardym lub na przenośnej pamięci USB.
  5. Przeczytaj i zaakceptuj Warunki użytkowania.
  6. Twoje konto zostanie w tej chwili przeniesione do usługi LIVE w wybranym kraju.
  7. Wybierz poziom członkowstwa: Silver lub Gold.
  8. W przypadku konta Gold musisz podać swoje dane rozliczeniowe.
  9. Jesteś już użytkownikiem oficjalnie działającej usługi LIVE w Polsce. Gratulujemy!

 

Zainteresowanych odsyłamy również pod ten adres. 

 

Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach.

Tagi: