GTA 6 krytykowane przez część Polaków. Na zwiastunie gry pokazano zbyt wielu czarnoskórych

Gry
15270V
GTA 6 czarnoskórzy
Iza Łęcka | 06.12.2023, 07:00

Rockstar Games rozpoczęło kampanię promocyjną GTA 6. Do debiutu produkcji dojdzie najprawdopodobniej w 2025 roku, tymczasem już teraz opublikowany materiał wzbudza wiele emocji, reakcji i staje się podstawą do internetowych dyskusji. Nie brakuje ekscytacji i wielu słów uznania na temat grafiki oraz wykorzystania motywów z prawdziwego Miami, lecz w sieci znajdziemy także negatywne opinie.

Nie wiadomo, jak ostatecznie będzie prezentować się GTA 6. Jak dotąd nie zobaczyliśmy nawet sekundy rozgrywki, a ujęcia z efektownego trailera mają jedynie nakreślić klimat, potwierdzić bohaterów czy pokazać miejsce wydarzeń. Bez wątpienia przedstawiony materiał jest kapitalnym odwołaniem do zdarzeń, którymi w ostatnich latach żyło Miami – Rockstar odrobiło zadanie domowe i pokazało wiele viralowych scen czy akcji z południowo-wschodniej Florydy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak zauważył serwis Donald.pl, GTA 6 jest jednak krytykowane przez część polskich odbiorców z powodu ukazania zbyt dużej liczby czarnoskórych postaci. Zdaniem niektórych internautów bohaterowie pierwszego zwiastuna nie powinni być aż tak bardzo „różnorodni” – w celu uzasadnienia swoich wątpliwości przytoczono dokładne statystyki, według których w Los Angeles mieszka znacznie więcej Latynosów, a deweloperzy zostali oskarżeni o nieposzanowanie rzeczywistości.

undefined

Podobnych komentarzy dotyczących „zbyt dużej liczby czarnoskórych NPC” jest znacznie więcej, lecz na szczęście wielu użytkowników jednego z popularnych portali wyśmiewa tego typu argumenty, podkreślając komizm sytuacji.

GTA 6 - krytyka koloru skóry #1

GTA 6 - krytyka koloru skóry #2

GTA 6 - krytyka koloru skóry #3

GTA 6 - krytyka koloru skóry #4

GTA 6 - krytyka koloru skóry #5

Na szczęście nie wszyscy z „kartką w ręku” koncentrują się na temacie różnorodności postaci w pierwszym zwiastunie GTA 6, lecz odnoszę wrażenie, że w nawiązaniu do przytaczanego wątku, warto zwrócić uwagę na jeden aspekt – jak wielu NPC-ów pojawia się w poszczególnych scenach materiału stworzonego przez Rockstar Games, a miasto wydaje się żyć. Miejmy nadzieję, że przeniesie się to na rzeczywistą rozgrywkę.

Źródło: Donald.pl

Komentarze (316)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper