GTA 6 ma „przesunąć granice”. Gra aktualnie trafi na 2 platformy – to fatalna wiadomość dla części graczy

Gry
28403V
GTA 6 oficjalna grafika
Iza Łęcka | 05.12.2023, 07:01

Rockstar Games i Take-Two wydali oficjalną wiadomość prasową, w której potwierdzają ostateczne platformy dla GTA 6. Niektórzy odbiorcy będą musieli zaczekać na przygodę najpewniej do 2026 roku.

Dzisiaj o godzinie 15:00 mieliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun GTA 6, jednakże ktoś pobrał materiał i opublikował go na X/Twitterze. Rockstar Games przyznało się do wycieku i szybko zareagowało, publikując materiał na niespełna 15 godzin przed zapowiadaną premierą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenie zdecydowanie nie tak miało wyglądać, lecz twórcy serii Grand Theft Auto nie chcieli chować głowy w piasek i przeczekać kłopotliwego rozwiązania. GTA 6 jest niezwykle wyczekiwanym tytułem, więc ujęcia i tak znalazłyby się na serwisach na całym świecie, co wymusiło na studiu przedwczesne świętowanie.

Wielu graczy nie wierzyło, ale faktycznie zmierza na rynek GTA 6 – Sam Houser, założyciel Rockstar Games, zapowiedział, że produkcja ma przesunąć granice doświadczenia bazującego na otwartym świecie.

Grand Theft Auto VI kontynuuje nasze wysiłki, aby przesuwać granice tego, co jest możliwe w wysoce wciągających, opartych na fabule doświadczeniach z otwartym światem. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się tą nową wizją z graczami na całym świecie.

W oficjalnej informacji prasowej Rockstar Games informuje, że gracze tafią do stanu Leonida, a tytuł zapewni „największą i najbardziej wciągającą ewolucję” w serii GTA:

Grand Theft Auto VI wyrusza do stanu Leonida, gdzie znajdują się przesiąknięte neonami ulice Vice City i nie tylko, w największej i najbardziej wciągającej ewolucji serii Grand Theft Auto w dotychczasowej historii.

Wiadomość wskazuje na niezwykle istotny szczegół – w 2025 roku GTA 6 ma trafić wyłącznie na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. To bardzo zła wiadomość dla użytkowników PC, którzy jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość. Tytuł może trafić na komputery osobiste dopiero w 2026 lub nawet 2027 roku.

Rockstar zawsze dąży do osiągnięcia jak najwyższej jakości, dlatego nie śpieszy się z wydaniem produkcji na PC – GTA 5 zadebiutowało na PS3 i X360 we wrześniu 2013 roku, natomiast dopiero w kwietniu 2015 odbyła się premiera na komputerach. W przypadku Red Dead Redemption 2 przerwa również wyniosła ponad rok (debiut na PS4 i XOne w październiku 2018 roku, a na PC – listopad 2019 roku).

Źródło: Informacja prasowa - Rockstar Games

Komentarze (420)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper