PlayStation usuwa ponad 1300 produkcji - znamy listę. Gracze niebawem stracą dostęp do zakupionych tytułów

Filmy/seriale
8581V
PlayStation logo na niebieskim tle
Iza Łęcka | 04.12.2023, 11:47

Od zeszłego tygodnia producent PlayStation wysyła wiadomości do części swojej społeczności w sprawie nadciągających zmian. W związku ze zbliżającym się wygaśnięciem posiadanej licencji na propozycje stworzone przez Discovery klienci, którzy wykupili dostęp, już niebawem nie będą mogli oglądać posiadanych tytułów.

Przed weekendem pochylaliśmy się nad kontrowersyjną sprawą – PlayStation wysyłało wiadomości do graczy z niektórych regionów, informując o zakończeniu licencji na produkcje i programy stworzone przez Discovery. Tym samym użytkownicy, którzy poprzez PlayStation Store wykupowali niektóre tytuły, będą niebawem musieli się z nimi pożegnać, gdyż nie będą one dostępne zarówno w sieci PlayStation, jak i zostaną usunięte z ich kont.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony idzie o krok dalej i oprócz stosownego komunikatu przedstawiło listę pozycji, które od 31 grudnia nie będą już możliwe do kupienia na PlayStation Store, a ich posiadacze nie będą mogli ich już oglądać.

Od 31 grudnia 2023 r., ze względu na nasze umowy licencyjne z dostawcami treści, nie będziesz już mógł oglądać żadnej z wcześniej zakupionych treści Discovery, a zawartość zostanie usunięta z Twojej biblioteki wideo. Dziękujemy za nieustające wsparcie – czytamy we wstępie wiadomości.

W zestawieniu znalazło się wiele popularnych sezonów programów oraz formatów Discovery – lista uwzględnia ponad 1300 pozycji, a wśród nich znajdziemy takie tytuły jak „Fani czterech kółek”, „Salon sukien ślubnych”, „Whale Wars”, „Treehouse Masters”, „Projekt Akwarium”, „Człowiek, który przetrwa wszystko”, „Uliczne wyścigi”, „Sister Wives”, „Return to Amish”, „Pit Boss”, „Wielki świat małych ludzi”, „Jon & Kate Plus 8”, „Jak to jest zrobione” czy „Moje paranoje”. W wielu przypadkach na PlayStation Store było dostępnych wiele sezonów tych produkcji dokumentalnych oraz reality show. Użytkownikom, którzy posiadali wskazane produkcje w swoich cyfrowych bibliotekach, pozostaje jedynie szybkie nadrobienie zaległości...

Listę wszystkich produkcji Discovery przeznaczonych do usunięcia sprawdzicie pod TYM LINKIEM. Jednocześnie po raz kolejny poruszana jest kwestia cyfrowej dystrybucji oraz późniejszego dostępu do posiadanego katalogu pozycji – PlayStation nie po raz pierwszy, w związku z utratą licencji, decyduje się na tego typu zmiany. Już w 2022 roku gracze z Austrii oraz Niemiec utracili dostęp do treści wideo ze StudioCanal.

Źródło: VGC

Komentarze (179)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper