PlayStation usuwa zakupione przez graczy produkcje z ich bibliotek. Klienci nie mogą liczyć na zwrot pieniędzy

Filmy/seriale
24796V
PlayStation logo
Wojciech Gruszczyk | 01.12.2023, 18:50

Sony wysyła wiadomości do klientów PlayStation, którzy kupowali produkcje korporacji Discovery przez konsole japońskiej korporacji. Użytkownicy stracą dostęp do tytułów i nie mogą liczyć na żadną formę refundacji.

Systematycznie pojawiają się raporty, które potwierdzają coraz większą rolę dystrybucji cyfrowej. Gracze chętnie sięgają po gry, filmy czy też seriale z przykładowo sklepu PlayStation, jednak musimy pamiętać, że w tej sytuacji nigdy nie jesteśmy w pełni właścicielami kupionych produktów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Bardzo dobrze ten problem przedstawia sytuacja z PlayStation Store – Sony w wielu krajach przez swój sklep oferuje nie tylko dostęp do gier, ale także do filmów oraz seriali. Korporacja jednak straciła licencje na część tytułów od Discovery, więc klienci... stracą dostęp do wcześniej kupionych pozycji.

Drogi Kliencie PlayStation,
Od 31 grudnia 2023 r., ze względu na nasze umowy licencyjne z dostawcami treści, nie będzie już można oglądać żadnych wcześniej zakupionych produkcji Discovery, a zawartość zostanie usunięta z biblioteki wideo.
Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną listą tytułów, które nie będą już dostępne.
Serdecznie dziękujemy za nieustające wsparcie.
Dziękujemy,
PlayStation Store

Korporacja wysyła krótką wiadomość do klientów, którzy nie mogą liczyć na zwrot pieniędzy, a po prostu zakupione wcześniej filmy lub seriale po prostu znikną z ich bibliotek.

Wiadomość pojawiła się na Reddicie, gdzie społeczność jednoznacznie krytykuje całą sytuację – klienci zapłacili za produkcje, a ze względu na brak umowy pomiędzy Sony i Discovery, zainteresowani stracą dostęp do zakupów.

W temacie pojawiło się mnóstwo negatywnych głosów dotyczących cyfrowej dystrybucji, która coraz mocniej przejmuje kontrolę, ale użytkownicy nie mogą liczyć na spokojny dostęp do opowieści.

undefined

Źródło: Reddit.com

Komentarze (433)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper