PS6 zapewni gigantyczną moc i zmieni „gaming na zawsze”? Pierwsze plotki o next-genowej konsoli Sony

Gry (plotka)
19618V
PS6 logo
Iza Łęcka | 04.12.2023, 09:49

W listopadzie zadebiutowała odświeżona wersja PlayStation 5, a plotki i informacje udostępnione w dokumentach Microsoftu wskazują, że pod koniec 2024 roku Japończycy mieliby zaoferować PlayStation 5 Pro. Producent podobno nie traci czasu i już pracuje nad pierwszymi koncepcjami PS6 – poznaliśmy wstępne możliwe informacje dotyczące next-genowego sprzętu.

Sony, Microsoft oraz Nintendo na pewno pracują już nad nowymi konsolami i choć to urządzenie Big N miałoby trafić na rynek w pierwszej kolejności, już teraz możemy natrafić na pewnie – w żaden sposób niepotwierdzone jeszcze – doniesienia o projekcie Japończyków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według plotek Sony ma skorzystać z najnowocześniejszego chipletu AMD, który już teraz jest stosowany w produktach niezwiązanych z grami. Przedsiębiorstwo miałoby postawić na nowoczesną pamięć podręczną, która pomogłaby zespołom deweloperskim w obliczeniach i z obciążeniem CPU oraz GPU.

Wciąż trwa finalizacja specyfikacji PlayStation 6, lecz kolejne źródła donoszą, że w next-genowym systemie Sony zamierza postawić na ulepszenia generatywnej sztucznej inteligencji i ray tracingu.

Producent miałby skoncentrować się na SI, które może „zmienić zasady gry”, ponieważ twórcy otrzymaliby możliwość tworzenia jeszcze bardziej interaktywnego i wciągającego doświadczenia – nawet w przypadku produkcji single-player.

Już PS5 Pro ma zaoferować lepszy ray tracing, tymczasem niepotwierdzone doniesienia wskazują, że PS6 będzie odznaczać się nowoczesnym RT – Sony ma pracować nad wdrożeniem technologii rekonstrukcji ray tracingu. Producent przedstawił nowinkę w trakcie jednej z prezentacji przeznaczonej dla branży filmowej, gdzie pojawiło się także logo PlayStation i wspomniano o grach.

Natomiast RedGamingTech otrzymał informację od zaufanych źródeł, że Sony w PS6 chciałoby dostarczyć path tracing – PT podobno nie będzie dostępne we wszystkich grach, ale deweloperzy stawiający na grafikę będą mogli zapewnić fantastycznie wyglądające tytuły.

Youtuber zajmujący się technologią uważa nawet, że prace nad PS5 Pro zakończyły się przed premierą PS5. Sony już w tym czasie wiedziało, że chce zrealizować ulepszony model PlayStation 5, tymczasem jeszcze nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi.

RedGamingTech jest przekonany, że PS6 „zmieni gaming na zawsze”, a ulepszona architektura i najnowocześniejsze funkcje (SI i path tracing) wpłyną na całą branżę.

Źródło: WccfTech.com

Komentarze (402)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper