Viaplay i wyjście z Polski. Znamy termin opuszczenia kraju przez platformę

Filmy/seriale
1823V
ViaPlay
Wojciech Gruszczyk | 01.12.2023, 14:04

W lipcu Viaplay potwierdziło, że chce opuścić kilka krajów i na pierwszej liście pojawiła się Polska. W następnych miesiącach pojawiły się pozytywne komunikaty ze strony firmy, ale teraz możemy potwierdzić termin, do kiedy usługa będzie dostępna w naszym kraju.

Viaplay posiada prawa do między innymi KSW, Formuły 1, Premier League oraz Bundesligi, więc fani sportu zainteresowali się ofertą korporacji. Możemy mieć już jednak pewność, że SVOD zniknie z polskiego rynku – choć na ostatnią transmisję przyjdzie nam trochę zaczekać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Viaplay nie może mówić o poprawie wyników w między innymi Polsce, co biorąc pod uwagę potencjalne opuszczenie kraju przez platformę nie jest specjalnie zaskakujące, ale najnowszy raport finansowy potwierdza bardzo ważną wiadomość.

Widzowie nie muszą obawiać się o szybkie wyłącznie transmisji i niespodziewane zakończenie emisji ulubionych sportowych wydarzeń. Viaplay chce opuścić Polskę najpóźniej do lata 2025 roku.

[W trzecim kwartale] działalność "Viaplay" w krajach bałtyckich, Polsce i Wielkiej Brytanii nadal osiągała wyniki poniżej oczekiwań. Licząc rok do roku były one jednak lepsze ze względu na szereg wdrożonych przez nas inicjatyw oszczędnościowych - podano w komunikacie. 

Droga do rentowności na tych rynkach nie jest jasna ani realistyczna, dlatego osiągnęliśmy porozumienie w sprawie sprzedaży naszej działalności w Wielkiej Brytanii, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych, a do lata 2025 r. opuścimy rynki bałtyckie i polskie - dodano.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, ale najwyraźniej nie musimy się obawiać, że w połowie przyszłego roku Viaplay przestanie nadawać w naszym kraju.

Sytuacja jest na pewno interesująca dla fanów KSW, Bundesligi czy też wspomnianej Formuły 1, ponieważ prawa do tych transmisji trafią w ręce innych korporacji.

Źródło: Meczyki.pl

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper