Viaplay wycofuje się z Polski! KSW, Formuła 1, Premier League, Bundesliga z problemami w naszym kraju

Filmy/seriale
37595V
Viaplay krytykowane za jakość. Sport w 720p i z dużym opóźnieniem
Iza Łęcka | 20.07.2023, 09:50

Viaplay systematycznie skupowało licencje na transmisje rozmaitych dyscyplin sportowych. To właśnie za pomocą tego SVOD widzowie mogą oglądać między innymi KSW, angielską Premier League, Bundesligę oraz Formułę 1. Firma potwierdziła, że z powodu dużych problemów finansowych – wychodzi z między innymi Polski.

Najnowszy raport finansowy platformy nie przyniósł dobrych wieści – przychody i zyski są znacznie mniejsze niż prognozy analityków, dlatego przedsiębiorstwo musi podjąć zdecydowane działania. Jorgen Madsen Lindemann zapowiedział, że jego zespół podejmie „szeroki zakres działań w celu zaradzenia podstawowemu obniżeniu zysków”, a zmiana strategii wydaje się naprawdę zdumiewająca.

Dalsza część tekstu pod wideo

Viaplay nie będzie dostępne już w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz krajach nadbałtyckich – CEO SVOD zapowiedział nowy, zdecydowany plan cięcia kosztów, który dodatkowo obejmuje zwolnienie ponad 25% pracowników.  Lindemann podkreślił, że przedsiębiorstwo chce działać szybko, mierząc się z wyzwaniami, a poszczególne działania mające na celu zwiększenie liczby subskrybentów wpłynęły na jakość oferty.

Ogłaszamy dziś nową strategię i plan, który obejmuje między innymi skupienie się na naszych podstawowych operacjach w krajach nordyckich, Holandii i Viaplay Select (które udostępniają szeroką gamę seriali, filmów i filmów dokumentalnych Viaplay za pośrednictwem partnerów na całym świecie), wdrożenie nowego modelu operacyjnego, redukcję, partnerstwo lub wyjście z naszych innych rynków międzynarodowych, dostosowanie i wycena naszej oferty produktowej w krajach nordyckich, podjęcie poważnego programu redukcji kosztów oraz przeprowadzenie natychmiastowego strategicznego przeglądu całej działalności w celu rozważenia wszystkich opcji, w tym sublicencjonowania treści, zbycia aktywów, zastrzyków kapitałowych lub sprzedaży całej grupy.

Do końca 2022 roku Viaplay posiadało 7,3 mln subskrybentów. W Polsce serwis jest dostępny w trzech pakietach – najdroższy (55 zł) zapewnia dostęp do KSW, Premier League, Formuły 1, Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy czy też NHL oraz IndyCar. Widzowie mogą także oglądać seriale, filmy oraz programy dla dzieci. Pakiet za 40 zł nie obejmuje Sportu Premium (bez KSW, Premier League, Formuła 1), natomiast najtańszy wariant wyceniony na 15 zł nie umożliwiał sprawdzenia treści sportowych.

Jak na razie nie poznaliśmy terminu wycofania się SVOD z naszego kraju.

Viaplay wychodzi z Polski

Źródło: THR

Komentarze (166)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper