Resident Evil 9 i inne hity Capcomu po polsku? Japończycy tworzą specjalny zespół, Polacy proszą o aktywność

Gry
6065V
Resident Evil 9
Iza Łęcka | 21.11, 12:29

Czy gracze z Polski doczekają się, że każda produkcja wydawana przez jedno z popularnych, japońskich branżowych przedsiębiorstw będzie otrzymywała polską lokalizację? Najnowsza inicjatywa Capcomu rozbudza nadzieję o tłumaczeniach w naszym rodzimym języku.

Temat polskiej lokalizacji powraca niczym bumerang, również w kontekście kolejnych tytułów tworzonych przez Capcom. Nie jest żadną tajemnicą, że autorzy niezbyt chętnie wyciągają rękę w kierunku fanów języka polskiego w grach i bardzo nieregularnie decydują się dodawać tłumaczenia do swoich nowych produkcji, o czym świadczy poniższa lista. Przypomnijmy, że przed premierą Resident Evil Village entuzjaści IP z naszego kraju chcieli wpłynąć na decyzję twórców dotyczącą chociażby polskich napisów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ostatnie gry Capcomu a polska lokalizacja:

  • Exoprimal – brak,
  • Resident Evil 4 – brak,
  • Monster Hunter Rise – napisy,
  • Street Fighter 6 – napisy,
  • Mega Man Battle Network Legacy Collection Vol. 2 – brak,
  • Ghost Trick: Phantom Detective – brak,
  • Resident Evil Village – brak,
  • Resident Evil 7 Biohazard – napisy.

Capcom utworzył w mediach społecznościowych nowe konto o nazwie „Capcom Localization Team” koncentrujące się na tłumaczeniach gier Japończyków w różnych językach. Wydaje się całkiem prawdopodobne, że wydawca zaczyna otwierać się na potrzeby graczy z rozmaitych części świata, a najnowszy wpis wywołał pewne poruszenie wśród społeczności.

Łączymy światy poprzez słowa, przybliżając magię gier Capcom! To oficjalne konto zespołu lokalizacyjnego Capcom! Gotowy do gry w swoim języku?

Wiadomość zyskuje na popularności i już teraz możemy przeczytać rozmaite komentarze od odbiorców z całego świata, którzy wyrażają swoją sympatię do gier Capcomu i liczą na dalsze niespodzianki.

Projekt Parasol, czyli grupa zrzeszająca sympatyków produkcji z cyklu Resident Evil, nagłaśnia akcję i zachęca kolejnych odbiorców do aktywności pod najnowszym postem Capcom Localization Team. Gracze mają nadzieję, że również Polacy zostaną dostrzeżeni i niebawem będą mogli liczyć na polskie tłumaczenia w najnowszych tytułach japońskiego producenta.

Pojawiła się wielka szansa dla polskiego fandomu, który od kilku lat walczy o powrót polskich napisów do serii Resident Evil. Jeśli macie chwilę, odwiedźcie cytowany post (odnośnik w sekcji komentarzy) i zostawcie Capcomowi pozytywny komentarz. Oczywiście nie zapomnijcie wspomnieć, że jesteście z Polski. Mamy nadzieję, że to dobry znak dla polskich graczy i wszystkich fanów na całym świecie – możemy przeczytać w wiadomości.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Capcom poszukiwał polskojęzycznego specjalisty ds. social mediów i nadal prowadzi rekrutację pracowników.

Źródło: Facebook: ProjektParasol, Twitter/X: CapcomL10N

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper