Destiny 2 z najniższą liczbą graczy na Steam w historii. Gra z „mieszanymi” opiniami na platformie Valve

Gry
1216V
Destiny 2: The Final Shape
Iza Łęcka | 21.11, 13:03

W ostatnich tygodniach dotarło do nas szereg niepokojących doniesień na temat sytuacji w Bungie, tymczasem kolejni gracze odwracają się od Destiny 2. Zainteresowanie produkcją spada, co może stanowić spore trudności dla deweloperów i PlayStation.

Bungie zwolniło około 100 pracowników i odnotowało fatalne wyniki finansowe. Firma miała opóźnić premierę oczekiwanego dodatku oraz nowej produkcji – nie musieliśmy zbyt długo czekać na oświadczenie twórców, którzy otwarcie przyznali, że stracili zaufanie graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio jednak liczy, że karta się odwróci dzięki nadciągającemu dodatkowi do Destiny 2, choć po ostatnich wiadomościach część klientów zdecydowało się anulować zamówienia przedpremierowe na rozszerzenie. Wygląda jednak na to, że to nie koniec kłopotów zespołu.

Jak się okazuje, w ciągu ostatnich 30 dni średnia liczba graczy aktywnych w Destiny 2 na Steam wyniosła 34 328, a w szczytowym momencie odnotowano 59 076 użytkowników. Teoretycznie przedstawione wyniki są całkiem niezłe, jednakże trzeba podkreślić, że to najniższe statystyki tytułu od premiery na Steam w październiku 2019 roku i choć regularnie mogliśmy obserwować pewne spadki aktywności (np. pomiędzy sezonami), to nigdy nie były one aż tak znaczące.

W najlepszym momencie tytuł Bungie gromadził na platformie ponad 316 tysięcy śmiałków jednocześnie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ostatnie recenzje Destiny 2 na platformie są „mieszane” (53% pozytywnych opinii), choć w ogólnym rozrachunku gra posiada „bardzo pozytywne” (81%) opinie. Destiny 2 ma już swoje lata (tytuł został pierwotnie wydany w 2017 roku), ale dzięki angażującym i przemyślanym rozszerzeniom oraz solidnej zawartości popularność produkcji utrzymywała się na bardzo interesującym poziomie.

Bungie jest uważane za ekspertów w gatunku gier-jako-usług, dlatego też PlayStation zdecydowało na przejęcie studia. Deweloperzy mają nie tylko rozwijać samodzielne projekty, ale pomagać innym zespołom PlayStation Studios tworzyć sieciowe produkcje.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Destiny 2.

Źródło: Forbes.com

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper