Ghost of Tsushima ma już scenariusz. Twórca Johna Wicka szykuje się do kręcenia filmu

Filmy/seriale
3023V
Ghost of Tsushima
Iza Łęcka | 01.11.2023, 09:48

W marcu 2021 roku Sony zapowiedziało przeniesienie Ghost of Tsushima na wielki ekran, lecz pomimo szeregu pozytywnych doniesień, prace na planie wciąż się nie rozpoczęły. Chad Stahelski ma jednak dobrą wiadomość dla graczy.

Ghost of Tsushima to jedno z nowych IP PlayStation, które narodziło się na poprzedniej generacji i szybko zdążyło sobie zaskarbić uznanie wielu odbiorców. Choć swego czasu mogliśmy natrafić na szereg spekulacji dotyczących kontynuacji, Sucker Punch nadal nie podzieliło się obiecującymi informacjami na temat nowego projektu. Wiemy jednak, że Jin Sakai powróci – na pewno do kin. Reżyser planuje stworzyć obraz wyłącznie z japońskimi aktorami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Chad Stahelski, rozmawiając z redakcją Screen Rant, zapowiedział dalszy etap prac nad widowiskiem – scenariusz został już przygotowany i teraz zespół kreatywny jest „bardzo blisko poskładania wszystkiego w całość”. By rozpocząć kolejny etap projektu, twórca czeka na zakończenie trwającego strajku aktorów w Hollywood.

Mamy scenariusz, jesteśmy bardzo blisko zebrania wszystkiego do kupy. Rozwój jest zawsze trudny, bo studia, strajki, dostępność i poszukiwania. Trzeba chcieć, by coś zaistniało. Myślę, że dwie rzeczy, które są mi najbliższe i najbardziej mnie interesują, to Highlander i Ghost of Tsushima. Obie są niesamowite, a fabuła "Ghost" to jedna z moich ulubionych produkcji wszech czasów.

Chad Stahelski już w „John Wick 4” miał okazję pokazać swoje zamiłowanie do azjatyckiego kina – w jednej ze scen reżyser dążył do złożenia hołdu kultowemu twórcy, Akirze Kurosawie. Jest to o tyle ważna wzmianka, że także „Ghost of Tsushima” będzie czerpać garściami z twórczości docenionego, japońskiego reżysera.

Reżyser czterech filmów z serii „John Wick” nie wskazał konkretnych terminów, jednakże wiele na to wskazuje, że w przyszłym roku ruszą prace na planie oczekiwanej wśród wielu sympatyków PlayStation produkcji.

Źródło: Screen Rant

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper