Spider-Man 2 z problemem podczas instalacji gry. Studio opublikowało oświadczenie

Gry
1759V
Spider-Man 2 Venom
Iza Łęcka | 23.10.2023, 08:26

Część graczy w piątek nie mogło rozpocząć poznawania przygody Petera Parkera i Milesa Moralesa. Błąd pojawiający się podczas instalacji sprawił, że zakończenie procesu i rozpoczęcie rozgrywki okazały się niemożliwe.

Spider-Man 2 to największa tegoroczna premiera Sony, jednakże pomimo wszelkich starań oraz wysokiej jakości tytułu niektórzy śmiałkowie doświadczyli trudności, przez które nie mogli cieszyć się przygodą. Wszystko za sprawą bardzo nietypowego buga.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na Reddicie opublikowany został wątek, w którym część użytkowników zgłaszało, iż nie może zainstalować fizycznej kopii Spider-Mana 2. Błąd prawdopodobnie dotknął wyłącznie klientów z Europy – w temacie głos zabrali klienci z Rumunii, Holandii, Portugalii oraz Malty.

Zainteresowani próbowali rozgryźć problem, na początku instalując patch, później grę, lecz pomimo tego nie mogli przystąpić do rozgrywki. Wielu z nich potwierdziło, że error jest widoczny po uzyskaniu 36% procesu zainstalowania produkcji.

Insomniac Games w zeszłym tygodniu potwierdziło, że Spider-Man 2 jest w pełni grywalny od początku do końca bez premierowej aktualizacji, choć ta ma na celu poprawę wrażeń. Tymczasem niektórzy mogą mówić o zaskakujących kłopotach.

Studio wydało krótkie oświadczenie, w którym wskazuje, iż Sony bada temat, lecz obecnie należy kontaktować się z PlayStation:

Bardzo nam przykro z powodu tego problemu! Wygląda na to, że płyta jest uszkodzona. Prosimy o kontakt z pomocą techniczną PlayStation, ponieważ nie zarządzamy bezpośrednio płytami z grami ani dystrybucją, a oni badają tę kwestię. Możecie spróbować odbudować bazę danych systemu i sprawdzić, czy to rozwiąże problem, ale jeśli to zrobicie, utracicie wszystkie lokalne dane i naprawdę powinniście skontaktować się z pomocą techniczną PS przed podjęciem takiej próby.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: VGC

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper