Kapitalny serial HBO niebawem na Netflixie. Poznaliśmy termin premiery

Filmy/seriale
7472V
Netflix logo
Iza Łęcka | 04.10.2023, 13:44

Streamingowy gigant śmiało sięga po kolejne filmy i seriale nie tylko na zlecenie, ale również stworzone przez konkurencję. Już za kilka tygodni subskrybenci platformy zobaczą jedną z kultowych serii. „Sześć stóp pod ziemią” wzmocni katalog SVOD.

HBO może się pochwalić naprawdę solidną biblioteką produkcji telewizyjnych, które były nie tylko doceniane przez widzów, ale również otrzymywały szereg branżowych nagród. W obliczu fuzji Warner Bros. Discovery i szukania oszczędności dopracowane seriale są jedną z kart przetargowych, po jakie można sięgnąć podczas podejmowania współprac z konkurencją – a od kilku miesięcy wiemy, że Netflix skorzystał z tego rozwiązania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na platformie możemy już oglądać „Graczy”, „Kompanię braci”, „Pacyfik”, a w ostatnich tygodniach zostały dodane wszystkie odcinki klimatycznego „True Blood”. To jednak nie koniec wcześniej zapowiadanych nowości.

„Sześć stóp pod ziemią” od 1 listopada znajdzie się na Netflixie. Śmiało możemy przypuszczać, że podobnie jak to było z pozostałymi produkcjami, na serwisie będą dostępne wszystkie odcinki serii, które wchodziły w skład 5 sezonów.

Serial koncentruje się na losach rodziny prowadzącej zakład pogrzebowy „Fisher & Sons”, która musi sobie poradzić po śmierci głowy rodziny. Zgodnie z założeniami głównego twórcy, Allana Balla („American Beauty”), kolejne wątki w głównej mierze miały odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące radzenia sobie ze śmiercią i przemijaniem. Nieoczywista konwencja spotkała się z uznaniem - „Sześć stóp pod ziemią” zdobyło 9 Nagród Emmy oraz 3 Złote Globy.

Źródło: BNNVara

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper