HBO sprzedało kilka hitów platformie Netflix. Kompania braci i inne produkcje trafią do konkurencji

Filmy/seriale
2436V
Kompania braci
Iza Łęcka | 04.07.2023, 09:57

Plotki dotyczące zdumiewającego ruchu Warner Bros. Discovery okazały się prawdziwe. Szukając oszczędności, koncern sprzedaje dostęp do wybranych produkcji – Netflix skorzystał z okazji i zgarnął kilka głośnych, niezwykle docenianych seriali.

W drugiej połowie czerwca informowaliśmy o niecodziennych doniesieniach – jak wskazywała redakcja Deadline, Warner Bros. Discovery, kontynuując strategię wielkich oszczędności, poszukiwało dodatkowego źródła finansowania i prowadziło pertraktacje z konkurencyjnymi serwisami SVOD, by zaoferować część własnych projektów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie. Netflix sięgnął do kieszeni i zgarnął cztery bardzo udane opowieści – „Kompania braci”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Pacyfik” oraz „Gracze” zadebiutują na serwerach najpopularniejszej platformy SVOD.

Na tym jednak lista się nie kończy, gdyż streamingowy gigant wykupił również „Czystą krew”, lecz zgodnie z przedstawionymi warunkami subskrybenci usługi ze Stanów Zjednoczonych nadal będą mogli śledzić przygodę Sookie, Billa i Erica na HBO.

Deadline wcześniej wskazywało, iż 5. sezonów serialu „Niepewne” wzmocni katalog Netflixa i faktycznie historia jest już dostępna na serwerach w USA. Obecnie nie wiadomo, czy umowa obejmuje również inne rynki.

Tym samym Warner Bros. Discovery sukcesywnie pozbywa się kilku udanych i bardzo dobrze przyjętych pozycji. Przypomnijmy, że „Westworld” kilka miesięcy wcześniej wzmocniło ofertę darmowych platform Tubi i Roku.

Źródło: Deadline

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper