Szef Xboksa reaguje na odejście szefa PlayStation. Phil Spencer opublikował wiadomość po rezygnacji Jima Ryana

Gry
6194V
Jim Ryan i Phil Spencer
Iza Łęcka | 28.09, 08:57

Phil Spencer nie pozostawił bez odpowiedzi ostatniego głośnego komunikatu zapowiadającego zmiany w szeregach PlayStation. W nocy Jim Ryan zapowiedział odejście na emeryturę, natomiast główny przedstawiciel Xboksa podziękował mu za ogromny wkład w branżę.

Jim Ryan od blisko 30 lat jest pracownikiem Sony i zarządzał PlayStation od 2019 roku, wprowadzając szereg zmian. Przedstawiciel japońskiej korporacji mocno postawił na wprowadzenie portfolio PlayStation Studios na komputerach osobistych, dążył do rozszerzania katalogu gier-jako-usług, które w ciągu najbliższych lat będą systematycznie debiutować na platformie i jednocześnie był jednym z największych wrogów fuzji Microsoftu z Activision Blizzard. Jak wskazywały branżowe doniesienia, CEO PlayStation nakłaniał urzędników CMA i FTC, by zablokowali umowę, co więcej, zeznawał w głośnej sprawie przed amerykańskim sądem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich miesiącach Jim Ryan napsuł krwi Philowi Spencerowi, dążąc do zablokowania przejęcia. Pomimo biznesowej rywalizacji, szef Xboksa odniósł się do tematu odejścia, publikując krótkie oświadczenie. Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, iż jeden z włodarzy Sony Interactive Entertainment miał ogromny wpływ na branżę gier.

Jim Ryan miał wielki wkład w naszą branżę i był zdecydowanym liderem PlayStation. Życzę mu wszystkiego najlepszego w jego dalszych planach. Dziękuję za wszystko, co zrobiłeś dla społeczności przez ostatnie 30 lat, Jim.

Pomimo bardzo przyjemnego gestu, jak na razie pozostaje nam obserwować następne poczynania przedsiębiorstw. Microsoft podąża swoją drogą i bardzo mocno stawia na Xbox Game Pass oraz cloud gaming, natomiast PlayStation planuje zaoferować kolejne tytuły zespołów first-party, koncentrując się nie tylko na grach-jako-usługach, ale także na propozycjach dla pojedynczego gracza.

Źródło: Phil Spencer

Komentarze (169)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper