Szef PlayStation odchodzi! Jim Ryan nie będzie zarządzał działem gier Sony

Gry
5094V
Jim Ryan Sony
Wojciech Gruszczyk | 28.09, 00:10

Jeszcze kilka minut temu była to wyłącznie plotka, ale teraz możemy potwierdzić wielkie zmiany w PlayStation. Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, na początku 2024 roku odejdzie ze stanowiska i nie będzie dłużej rządził działem gier Sony.

Jason Schreier jako pierwszy poinformował o zaskakującej informacji ze świata PlayStation, a następnie Sony potwierdziło wiadomość. Jim Ryan po blisko 30 latach pracy dla japońskiej korporacji odchodzi na emeryturę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak zapewne widzieliście dzisiaj w wiadomościach, ogłosiłem przejście na emeryturę po prawie 30 latach pracy w Sony Interactive Entertainment. Nie podejmowałem tej decyzji pochopnie i absolutnie kocham SIE oraz naszą społeczność, ale ostatnio coraz trudniej było mi znaleźć równowagę między domem w Wielkiej Brytanii a pracą w Stanach Zjednoczonych – napisał Jim Ryan.

Jim Ryan potwierdził, że będzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego do marca 2024 roku. Natomiast od 1 kwietnia Hiroki Totoki zostanie mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym SIE – korporacja jednocześnie będzie szukać następcy.

Czuję się zaszczycony możliwością kierowania firmą dostarczającą produkty, które wpływają na życie milionów ludzi. Od wielokrotnie nagradzanych gier po niezwykle wciągające osiągnięcia techniczne PlayStation 5, jestem niezmiernie dumny z tego, co osiągnęliśmy i bardzo optymistycznie patrzę na przyszłość Sony Interactive Entertainment – dodał Jim Ryan.

Jim Ryan podziękował graczom za wielkie wsparcie, a jednocześnie pożegnał się ze społecznością. Możemy jednak liczyć, że zobaczymy go jeszcze na przynajmniej jednej konferencji PlayStation - w końcu firma musi przedstawić nowe gry, które w 2024 roku trafią na PlayStation 5.

Od początku mojego pobytu w Europie było jasne, że Sony stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Pokolenia później wciąż jestem zdumiony ekscytacją i pasją społeczności PlayStation. To dzięki wam byliśmy w stanie wprowadzać innowacje i dostarczać jeszcze lepsze wrażenia. Od 1994 roku pokolenia graczy inspirowały nas do bycia lepszymi, do przesuwania granic, a wyniki były niesamowite. 

Dziękuję z całego serca – zakończył Jim Ryan.

Warto przypomnieć, że Jim Ryan miał okazję zarządzać PlayStation w ostatnich, bardzo dobrych latach dla korporacji. PlayStation 5 okazało się ogromnym sukcesem, który kontynuuje świetną passę zapoczątkowaną na poprzedniej generacji. W ostatnim czasie szef PlayStation w bardzo aktywny sposób próbował zablokować transakcję Microsoftu z Activision Blizzard.

Źródło: Sony

Komentarze (618)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper