Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.12.2014 15:56
Suikoden i Suikoden II trafią na europejski PlayStation Store
802V

Suikoden i Suikoden II trafią na europejski PlayStation Store

W kwietniu pojawiły się domniemania, że Suikoden oraz Suikoden II trafią na PlayStation Network. Podczas PlayStation Experience ta wiadomość została potwierdzona, jednak dopiero dzisiaj włodarze Konami opublikowali szczegóły.  

Suikoden zadebiutował na europejskim rynku w 1997 roku, a 3 lata później gracze ze Starego Kontynentu mogli zapoznać się z kontynuacją opowieści. Od tego czasu wielu miłośników RPG-ów uważa dwie pierwsze odsłony serii za najlepsze produkcje z tego gatunku.

Od wielu lat gracze z Europy oraz Ameryki prosili przedstawicieli Konami o wydanie produkcji na PlayStation Store. Błagania zostały wysłuchane i już na początku 2015 roku tytuły trafią na PSN.

Ta informacja została podana już w trakcie PlayStation Experience, jednak dopiero dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że obie odsłony trafią również do europejskiego sklepu Sony. Wcześniej pojawiła się wyłącznie wiadomość o USA.

Wkrótce mamy poznać daty premier oraz ostateczne ceny, chociaż już teraz pojawiają się informacje, że gry zadebiutują na rynkach w styczniu.

Suikoden oraz Suikoden II zostaną wydane w specjalnych „reedycjach w ramach PSOne Classic” na PlayStation 3. 

Tagi: Konami PLAYSTATION 3 playstation store psx suikoden suikoden ii