Gothic Classic z pełną polską wersją językową. Gra trafi na Switcha z dubbingiem

Gry
1959V
Gothic 1 Remake
Wojciech Gruszczyk | 18.08.2023, 14:09

PLAION Polska przynosi następną dobrą wiadomość. Gothic Classic będzie dostępny nie tylko w cyfrowym sklepie Nintendo, ale gracze mogą także zamawiać fizyczne wydanie gry – niezależnie od podjętej decyzji otrzymamy pełną, polską lokalizację.

Na początku miesiąca zapowiedziano Gothic Classic. Gra zmierza wyłącznie na Nintendo Switcha i nie będzie to zwykły port – deweloperzy zapewnią „doskonałą wydajność” oraz „dobrze dostosowany interfejs i sterowanie”, a zarazem zespół odpowiedzialny za grę usunął szereg błędów, które pojawiły się w oryginale.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już wcześniej mogliście przeczytać informacje dotyczące lokalizacji, ale okazuje się, że Gothic Classic powróci nie tylko z polskimi napisami. PLAION Polska potwierdził pełną rodzimą lokalizację.

THQ Nordic ma przyjemność ogłosić polskie wydanie pudełkowe klasycznego Gothica, które ukaże się na konsoli Nintendo Switch już 28 września tego roku. Ta edycja będzie skierowana specjalnie do polskiej społeczności graczy, zapewniając im wciągające wrażenia z ukochanego klasyka w ojczystym języku, w postaci zlokalizowanych napisów, głosów oraz interfejsu.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, bo choć Gothic Classic nie zapewni zupełnie nowej grafiki, którą możemy oczekiwać od Gothic Remake, to jednak produkcja na małym ekranie Nintendo Switcha powinna wyglądać dobrze, a dodatkowo pełna lokalizacja pozycji będzie bez wątpienia dużym atutem gry. 

Warto przypomnieć, że gracze wpadli na ciekawą inicjatywę i mają nadzieję, że Robert Makłowicz zostanie zaangażowany do dubbingu polskiej wersji językowej Gothic Remake. Jak udało się nam dowiedzieć – THQ Nordic zostało poinformowane o tym pomyśle

Gothic Classic otrzyma na Nintendo Switch oryginalną, pełną lokalizację - w rodzimym języku będą głosy, napisy oraz interfejs! Ponadto dla kolekcjonerów THQ zaoferowało limitowaną edycję z polskim pudełkiem: https://bit.ly/GothicClassicPL

Źródło: Informacja prasowa - PLAION

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper