Gothic na Nintendo Switchu! Znamy datę premiery, cenę i szczegóły

Gry
4015V
Gothic 1 Remake
Wojciech Gruszczyk | 03.08.2023, 15:02

Fani serii Gothic mogą zacierać rączki. Klasyk powraca i pierwszy raz w historii zmierza na przenośną konsolę. Tytuł już w przyszłym miesiącu zostanie wydany na Nintendo Switchu.

Już dzisiaj odbędzie się premiera Baldur's Gate 3, czyli kontynuacji jednego z wielkich klasyków. Na oczekiwany powrót marki Gothic musimy jeszcze zaczekać, ale właśnie otrzymaliśmy bardzo pozytywną wiadomość.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gothic w oryginalnej wersji powraca! 28 września odbędzie się premiera gry na Nintendo Switchu – wydawca potwierdza, że przygoda będzie „pierwszy raz” dostępna na przenośnej konsoli.

Zanurz się w mroczne czasy i ekscytujące przygody z doskonałą wydajnością oraz dobrze dostosowanym interfejsem użytkownika i sterowaniem. Kultowy tytuł powraca i nadal jest bardzo głębokim RPG z żywą symulacją!

Nie będzie to tak naprawdę „zwykłe” wydanie, ponieważ deweloperzy przygotowali ogromną listę zmian i poprawek, dzięki którym pozycja powinna trafić w gust większej grupy odbiorców.

Deweloperzy upewnili się, że przenosząc klasyk na Nintendo Switcha zapewnią fanom przyjemną rozgrywkę i dzięki temu poprawiony interfejs użytkownika (natywny kontroler) czy też dopracowano sterowanie – warto sprawdzić pełne zestawienie ulepszeń. Gothic Classic został wyceniony na 29,99 euro.

Warto pamiętać, że jednocześnie powstaje Gothic Remake, ale na w pełni odświeżony tytuł, który trafi wyłącznie na PS5, XSX|S i PC musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: Informacja prasowa - PLAION

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper