Next-genowy Nintendo Switch z kolejnymi szczegółami. Znamy rozmiar ekranu i pamięci wewnętrznej

Gry (plotka)
4581V
Joy-Con
Iza Łęcka | 07.08, 11:48

Pojawiają się nowe doniesienia skupiające się na potencjalnej konsoli Big N. Następca Nintendo Switcha miałby odznaczać się okazalszym ekranem od poprzedników oraz znacząco większą pamięcią wewnętrzną do zapisu gier.

Pod koniec lipca pojawiły się pierwsze informacje dotyczące next-genowego sprzętu tworzonego przez inżynierów Nintendo. Devkity urządzenia miały już znaleźć się u kluczowych partnerów, natomiast dwie brytyjskie redakcje zdradziły kilka tak interesujących szczegółów, jak wsparcie trybu przenośnego, ekran LCD, korzystanie z kartridży czy możliwą premierę dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do doniesień odniósł się także NateTheHate, który przekazał następne wiadomości – jego zdaniem następca hybrydowej konsoli rzeczywiście otrzyma wyświetlacz LCD, ale będzie on większy niż we wcześniejszych modelach. Nintendo prawdopodobnie postawiło na 8-calowy ekran – przypomnijmy tylko, że Switch posiada 6,2-calowy ekran, natomiast model OLED został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz.

Insider wskazuje, że Japończycy ponownie zapewnią kartridże, które mogą otrzymać całkowicie inny format niż te z aktualnej generacji.

Inżynierowie mieliby znacząco rozszerzyć pamięć wewnętrzną, dzięki czemu w konsoli prawdopodobnie pojawi się dysk 512GB. Według źródeł zaznajomionych ze sprawą konsola zadebiutuje we wrześniu lub październiku przyszłego roku.

NateTheHate, przedstawiając konkrety, podkreślił, że są to jeszcze spekulacje, jednak od tego czasu Andy Robinson z VGC potwierdził, że opisane doniesienia są zgodne z prawdą.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper