Next-genowy Nintendo Switch z potwierdzonym terminem premiery przez kolejne źródło. Na sprzęt musimy zaczekać

Gry
2091V
Nintendo Switch
Iza Łęcka | 01.08, 08:55

O następcy Nintendo Switcha mówi się już od dłuższego czasu, jednak wydaje się całkiem prawdopodobne, że na oficjalne ogłoszenie Big N przyjdzie nam zaczekać dopiero na początek przyszłego roku. Next-genowa konsola nie zadebiutuje w najbliższym czasie, co zostało potwierdzone przez następne wiarygodne źródło.

Wczoraj redakcja VGC podzieliła się szeregiem konkretów dotyczących nowego urządzenia japońskiego producenta. Jedną z ważniejszych informacji była bez wątpienia wzmianka na temat odległej data premiery – konsola miałaby znaleźć się u graczy dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Mówi się, że Nintendo pragnie uniknąć sytuacji, w której sprzęt byłby trudno dostępny, a chętni klienci nie byliby w stanie zakupić go w dniu debiutu. Do doniesień dotyczących planów Japończyków odniósł się także brytyjski Eurogamer.

Tom Phillips, redaktor naczelny serwisu, przekazał, że „źródła Eurogamera również spodziewają się premiery w drugiej połowie 2024 roku”. Co więcej, redakcja otrzymała potwierdzenie, że konsola miałaby zapewnić opcję przenośnej rozgrywki.

Eurogamer nie słyszał o takich szczegółach jak ekran LCD oraz nie mógł udzielić jakichkolwiek informacji na temat wstecznej kompatybilności – VGC uważa, że „niektórzy” zewnętrzni wydawcy zasugerowali przedsiębiorstwu, iż uruchomienie funkcji zmniejszyłoby możliwość odsprzedawania starszych gier na nowym Switchu.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper