Next-genowy Nintendo Switch z pierwszymi szczegółami! Devkity Switcha 2 są u „kluczowych partnerów”

Gry (plotka)
5291V
Joy-Con
Wojciech Gruszczyk | 31.07, 15:17

Nintendo nie śpieszy się z przedstawieniem szczegółów nowej konsoli, ale redakcja VGC dotarła do konkretnych źródeł. Andy Robinson na łamach witryny przedstawił pierwsze, konkrety dotyczące urządzenia, ale niestety nie wszystkie informacje są pozytywne dla graczy, którzy czekają na szybką premierę sprzętu.

Ostatnie przecieki dotyczące nowego Nintendo Switcha sugerowały nadejście konsoli w pierwszej połowie 2024 roku. Sytuacja najwidoczniej się zmieniła, ponieważ Andy Robinson otrzymał inne informacje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redaktor naczelny VGC otrzymał wiadomość od źródeł, które potwierdzają, że devkity next-genowej konsoli Nintendo trafiły już do „kluczowych studiów partnerskich” – deweloperzy mają przygotowywać gry na przyszłoroczną premierę urządzenia.

Nintendo podobno nie zamierza powtórzyć błędów Sony oraz Microsoftu, więc konsola zadebiutuje dopiero w drugiej połowie 2024 roku:

Według wielu osób znających plany Nintendo dotyczące konsoli nowej generacji, firma prawdopodobnie wypuści nowy sprzęt w drugiej połowie 2024 r., aby zapewnić wystarczającą ilość zapasów na premierę i uniknąć niedoborów obserwowanych w przypadku PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

VGC potwierdziło, że według przedstawionych informacji – konsola nowej generacji będzie mogła być używana w trybie przenośnym, identycznie jak Nintendo Switch. 

Podobno jednak nie możemy liczyć na wyjątkową jakość obrazu, ponieważ next-genowa platforma ma według dwóch źródeł otrzymać ekran LCD (zamiast OLED-a). Nintendo podobno zdecydowało się na ten ruch z powodu obniżenia kosztów produkcji – firma musi dorzucić do konsoli znacznie więcej pamięci wewnętrznej, ponieważ 32GB oferowane przez Nintendo Switcha nie jest już wystarczające. Wiele produkcji zajmuje teraz ponad 100GB i urządzenie musi być na to gotowe. 

Nowy sprzęt Nintendo ma również skorzystać z kartridży, ale aktualnie nie możemy potwierdzić, czy firma zdecyduje się na jakąkolwiek formę wstecznej kompatybilności. 

Źródło: VGC

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper