Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2014 08:29
Sprzedaż PS4 w Japonii: start z dużym zainteresowaniem, później gwałtowny spadek
986V

Sprzedaż PS4 w Japonii: start z dużym zainteresowaniem, później gwałtowny spadek

Wiemy, że Xbox One nie idzie zbyt dobrze w Japonii, co zaskutkowało w ostatnich dniach rezygnacją szefa japońskiego oddziału Microsoft Xbox. Jak wygląda sytuacja w przypadku PlayStation 4? Można śmiało powiedzieć, że jest lepiej, ale powodów do wyjątkowych zachwytów nie widać.

Meda Create opublikowało wyniki sprzedaży PlayStation 4 począwszy od premierowego tygodnia, aż do teraz. Okazuje się, że tempo sprzedaży PS4 spadło bardzo gwałtownie już w 2-3 tygodniu po premierze i utrzymywało się na poziomie 10-14 tysięcy sprzedawanych sztuk przez całe miesiące. Summa summarum rozeszło się do dzisiaj ok. 809 tys. egzemplarzy PS4. Dokładny wykres możecie sprawdzić w galerii poniżej.

Jeśli Sony zdoła podnieść tempo sprzedaży (na co się zanosi - w końcu przed nami Boże Narodzenie), to firma przekroczy granicę 1 mln sprzedanych sztuk PS4 przez 1 rok obecności na japońskim rynku.

Dla porównania warto przypomnieć, że ogólne wyniki sprzedaży PlayStation 3, od momentu japońskiej premiery, to w tej chwili niecałe 10 mln egzemplarzy (na rynku kraju potomków samurajów). Konsola jest dostępna w sprzedaży na tamtym rynku od listopada 2006 roku.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/11/30/ps4-sells-over-800000-units-in-japan-in-40-weeks-might-make-it-to-a-million-in-its-first-year

Tagi: japonia media create playstation 4 sprzedaż Xbox One