Obudowy PS5 ze Spider-Man 2 odsprzedawane za spore pieniądze. Panele PlayStation 5 w rękach skalperów

Gry
3678V
Obudowa PS5 Spider-Man
Iza Łęcka | 31.07.2023, 08:20

Pod koniec zeszłego tygodnia PlayStation uruchomiło zamówienia przedpremierowe na sprzęt inspirowany najnowszą produkcją Insomniac Games. Na liście uwzględniono między innymi obudowy do PS5 i PS5 Digital Edition, które zostały szybko wykupione w wielu sklepach. Nie musieliśmy zbyt długo czekać, by okazję zwęszyli skalperzy.

Najnowsza przygoda Petera Parkera i Milesa Moralesa jest tytułem, który elektryzuje sporą część społeczności PlayStation, więc nikogo nie powinno dziwić, że nie tylko doniesienia dotyczące produkcji, ale również informacje na temat odpicowanych sprzętów cieszą się kapitalnym zainteresowaniem. W Stanach Zjednoczonych panele do PlayStation 5 były sprzedawane za 65 dolarów, lecz określenie w czasie przeszłym nie jest przypadkowe. Obecnie fani Spider-Mana z USA muszą przeznaczyć na obudowy nawet ponad 200 dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wpływ na opisywaną sytuację mają dwa czynniki – Sony przygotowało ograniczoną liczbę egzemplarzy paneli, które odmieniają wygląd zwykłego PlayStation 5, dodając motyw charakterystyczny dla drugiej odsłony Spider-Mana, co więcej, na niektórych rynkach, w tym także w Polsce, sprzedawane są jedynie akcesoria do wersji Digital Edition.

Wielu graczy zakupiło klasyczne PlayStation 5, do którego możemy wsadzić płytę, przez co szczególnie poszukiwane są panele właśnie dla tej wersji. Jak jednak dobrze wiemy, producent aktualnie nie prowadzi sprzedaży na wszystkich rynkach, a dotychczas dostępne oferty sprzedały się na pniu. W przeszłości już wielokrotnie się przekonaliśmy, że skalperzy nie pozostają obojętni na tego typu okazje i szukają łatwego zarobku, czyhając na potencjalnych klientów.

Na amerykańskim eBayu obudowy można zdobyć za ponad 200 dolarów, co tylko pokazuje, że zainteresowanie dodatkami Sony jest naprawdę spore. Warto zaznaczyć, że oferty zaczynają się od 150 dolarów, lecz te najtańsze zostały już wyprzedane.

PS5 Panele Spider-Man 2 skaleprzy

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Push Square

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper