Xbox – jak działa nowy system raportowania graczy? Prezentacja pokazuje funkcję

Gry
1149V
Xbox logo
Wojciech Gruszczyk | 26.07.2023, 14:52

Microsoft przygotował rozbudowany system, który ma wyczyścić serwery amerykańskiej korporacji z niepotrzebnej agresji oraz negatywnych zachowań. Tom Warren z The Verge ma dostęp do nowości i pokazał, jak działa nowe menu.

W pierwszej połowie miesiąca Microsoft ujawnił nową funkcję, która ma sprawić, że w sieciowych produkcjach na Xboksach nie będziemy spotykać hejterów. Firma zapewni nam możliwości szybkiego reagowania, by zgłaszać osoby rzucające wyzwiskami na serwerach amerykańskiej korporacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tom Warren postanowił zaprezentować funkcję na szybkim materiale – teraz w zakładce wiadomości pojawia się opcja „Report in-game voice chat”, by następnie móc zapisać klip. Konsola zapisze materiał z przykładowo lobby Call of Duty lub innej produkcji.

Podczas składania raportu możemy wybrać, którzy gracze przejawiali złe zachowania – jednocześnie użytkownik zgłosi trzy osoby.

System ma za zadanie sprawić, by posiadacze konsol Microsoftu w przyszłości nie natrafiali na toksycznych graczy, którzy za pomocą rozgrywki sieciowej chcą wyładować swoją frustrację i atakują słownie inne osoby.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper