Xbox szykuje rewolucję w sieciowych grach? Firma ujawniła funkcję, która może zmienić oblicze multiplayera

Gry
2394V
Xbox logo
Wojciech Gruszczyk | 12.07.2023, 18:15

Microsoft właśnie zapowiedział funkcję, która ma dużą szansę wyczyścić serwery sieciowych produkcji i bardzo pozytywnie wpłynąć na oblicze gier nastawionych na multiplayer. Firma pozwoli zgłaszać „nieodpowiednie rozmowy”.

Jeśli gracie w sieciowych produkcjach pokroju Call of Duty, FIFA czy też Halo pewnie niejednokrotnie napotkaliście na graczy, którzy po przegranym meczu postanowili sobie ulżyć i wyrzucili z wnętrzności czysty hejt.

Dalsza część tekstu pod wideo

Microsoft postanowił zareagować i przygotował „nową funkcję bezpieczeństwa”, która pozwoli przechwytywać i następnie zgłaszać rozmowy.

Gracze, którzy doświadczają lub są świadkami niewłaściwego zachowania werbalnego, mogą „przechwycić teraz, zgłosić później”, minimalizując wpływ na ich rozgrywkę. Możliwości zgłaszania graczy i zbierania dowodów na konsoli Xbox obejmują teraz całą zawartość, w tym tekst, obraz, wideo i głos, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo graczy.

Microsoft podkreśla, że gracze przychodząc na Xboksa chcą budować przyjaźnie, liczą na zdrową rywalizację i zamierzają doświadczać niesamowitych gier. Nikt nie chce interakcji przepełnionych nienawiścią oraz nękaniem – właśnie z tego powodu zdecydowano się na przygotowanie nowej funkcji.

W prostych słowach Microsoft pozwoli posiadaczom Xboksów Series X|S i Xboksa One na przechwytywanie 60 sekundowych klipów wideo z „incydentu głosowego”, który następnie zostanie przesłany do specjalnego zespołu.

Kiedy zastanawialiśmy się nad kolejnym ważnym krokiem w naszej innowacji w zakresie bezpieczeństwa, nasz zespół skupił się na czacie w grze, ponieważ często jest to miejsce, w którym gracze mają największe możliwości interakcji z graczami poza ich siecią znajomych. Udostępnienie tej funkcji na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One zapewnia graczom dostęp do tej funkcji na dowolnym czacie w grze dla wielu graczy.

Funkcja raportowania graczy ma być „szybka i łatwo w użyciu przy minimalnym wpływie na rozgrywkę”. Gracze mają sami decydować, co chcą zgłaszać, a klipy będą znajdować się na konsoli przez 24 godziny, więc każdy będzie miał czas na odpowiednią reakcję.

Microsoft może w szybki sposób pozbyć się graczy, którzy nie potrafią się odpowiednio zachować, co na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na rozgrywkę sieciową.

Xbox nagrywanie rozmów

Źródło: Xbox

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper