Nadciąga największa porażka w historii DC? Blue Beetle ma zanotować gorszy start od The Flash

Filmy/seriale
1322V
Blue Beetle
Wojciech Gruszczyk | 24.07, 20:32

W 2023 roku na wielkim ekranie pojawiło się kilka produkcji, które nie osiągnęły oczekiwanych wyników, ale „Blue Beetle” ma przebić wszystkie największe klapy. Pierwsze prognozy dla filmu DC są bezlitosne.

„The Flash” osiągnął fatalny start w box office, więc kina szybko zrezygnowały z produkcji i już pod koniec przyszłego miesiąca historia przybiegnie na HBO Max. Możemy podejrzewać, że „Blue Beetle” w podobnym czasie lub nawet jeszcze szybciej wyląduje na serwerach platformy SVOD.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pojawiły się pierwsze prognozy, według których „Blue Beetle” ma wygenerować zaledwie 12-17 mln dolarów w premierowy weekend. Jeśli wszystkie wyliczenia zostaną potwierdzone, to historia w Stanach Zjednoczonych zarobi zaledwie 55 mln dolarów przy budżecie sięgającym 120 mln dolarów.

„Blue Beetle” według Box Office Pro ma być kolejną katastrofą Warner Bros. Discovery, ale można odnieść wrażenie, że korporacja zdaje sobie z tego sprawę.

Opowieść otrzymała dwa zwiastuny, które nie przekonują do historii, a sama promocja nie jest specjalnie rozbudowana – możemy podejrzewać, że korporacja chce stracić, jak najmniej, więc nie zdecydowano się na rozbudowaną akcję zachęcającą do przygody.

Problemem „Blue Beetle” jest bez wątpienia fakt, że film tak naprawdę nie będzie miał nic wspólnego z nowym DC przygotowywanym przez Jamesa Gunna.

Źródło: MovieWeb

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper