The Flash to „największa finansowa porażka superbohaterskiego kina”. DC nie ma szczęścia

Filmy/seriale
3111V
The Flash
Wojciech Gruszczyk | 10.07.2023, 14:06

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” nie notuje wyjątkowych wyników, ale nie tylko Disney ma problemy. Porażka filmu w reżyserii Jamesa Mangolda jest spora, ale „The Flash” to według najnowszych opinii największa finansowa klapa w superbohaterskim kinie.

„The Flash” trafił na wielki ekran 15 czerwca i od tego czasu zarobił z biletów zaledwie 261,1 mln dolarów. To naprawdę zły wynik biorąc pod uwagę ogromne nadzieje związane z tą historią – w pewien sposób to właśnie ten film rozpoczyna reset uniwersum DC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wyprodukowanie „The Flash” kosztowało 200 mln dolarów, ale kolejne 250 mln dolarów zostało podobno wrzucone w marketing. Film w tej sytuacji musiałby wygenerować około 450 mln dolarów, by Warner Bros. Discovery mogło wyjść na zero.

Już teraz wiemy, że jest to niemożliwe – w ostatni weekend „The Flash” osiągnął kilka milionów dolarów. W najbliższych tygodniach będziemy świadkami wielu głośnych, kinowych premier, a jednocześnie opowieść z DC jest usuwana z repertuarów. 

Redakcja Unilad potwierdza, że w tej sytuacji „The Flash” jest największą finansową porażką w historii superbohaterskiego kina. Żadna z aktualnie wydanych produkcji nie kosztowała tak wiele i nie zarobiła tak mało.

Według najnowszych szacunków „The Flash” ma wygenerować stratę na poziomie 200 mln dolarów – „Shazam 2” zanotował minus około 150 mln dolarów, a „Black Adam” potrzebował 100 mln dolarów, by wyjść na zero. 

Źródło: unilad

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper