Informacje o PS6 nie będą dostępne dla Activision Blizzard. Szef PlayStation zdecydowanie o przejęciu

Gry
8747V
PS5 devkit - 1
Iza Łęcka | 22.06, 11:27

Wczoraj rozpoczęła się kolejna tura analiz planowanego zakupu twórców Call of Duty przez giganta z Redmond, a na świadka został wezwany Jim Ryan. Udostępniane relacje ze wcześniejszych posiedzeń zdradzają jednak jeszcze ciekawsze informacje – jeżeli transakcja dojdzie do skutku, Sony wstrzyma się z ujawnieniem szczegółów nowej konsoli.

Batalia Microsoftu z organizacjami zajmującymi się kwestią konkurencyjności trwa w najlepsze – oczywiście, jedną ze stron, która aktywnie przeciwdziała planom Amerykanów, jest Sony. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły przesłuchań, w tym argumenty FTC dotyczące ekskluzywności Starfielda oraz kolejne wypowiedzi przedstawicieli japońskiego producenta. Dyrektor generalny SIE nadal nie wierzy, że przedsiębiorstwo będzie wspierać multiplatformowość Call of Duty. Najnowsze dokumenty dodają kolejne „smaczki” do sprawy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jim Ryan przyznał, że po udanym pozyskaniu Activision Blizzard przez Microsoft, Sony nie udostępni twórcom Call of Duty informacji dotyczących PS6 – przejęcie wymusi na producencie wstrzymanie praktyki dzielenia się tego typu szczegółami.

W zeznaniu FTC przeciwko MS/ABK, szef PlayStation Jim Ryan powiedział, że jeśli umowa zostanie sfinalizowana, Sony nie może zdradzić informacji Activision o swojej następnej konsoli.

Tym samym Sony kontynuuje strategię mającą na celu zablokowanie zakupu, co budzi pewne wątpliwości wobec innych współprac korporacji.

W trakcie przesłuchania poruszona bowiem została kwestia kontaktów z Mojang Studios, jednocześnie Ryan nie wyjaśnił, czego Sony dokładnie oczekuje od Microsoftu w kontekście najnowszego projektu Bungie – Marathon przecież zmierza również na Xboksy Series X|S – czy MLB tworzonego przez Sony San Diego.

Źródło: PSU

Komentarze (391)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper