Street Fighter 6 nie znokautował Zeldy. Sprawdźmy wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii

Gry
426V
Street Fighter 6
Iza Łęcka | 05.06, 13:40

Znakomite oceny oraz bardzo dobre przyjęcie wśród graczy nie sprawiły, że najnowsza produkcja Capcomu może pochwalić się triumfem na Wyspach. Po premierowym weekendzie bijatyka wskoczyła na podium, ale musiała uznać wyższość tytułu Nintendo.

Pierwsza połowa 2023 roku jest dla Capcomu niezwykle pozytywna – producent i wydawca może pochwalić dwoma bardzo udanymi debiutami pozycji, które są w ścisłej czołówce najlepiej ocenianych tytułów, co więcej, najświeższe wyniki dobitnie pokazują, że nowa część SF rozpoczyna obiecujący czas dla entuzjastów bijatyk.

Najnowszy ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii pokazuje jednak, że „król jest tylko jeden” - The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom już czwarty tydzień z rzędu jest najchętniej kupowaną pozycją. Tym samym najnowsza przygoda Linka stała się trzecią najpopularniejszą odsłoną serii na Wyspach, po Breath of the Wild oraz Twilight Princess.

Po Street Fighter 6 w fizycznej dystrybucji sięgają przede wszystkim użytkownicy PS5 (79%) - natomiast wersję na Xboksa Series X|S wybrało 13% kupujących. Pamiętajmy jednak, że bijatyka prawdopodobnie znacznie lepiej sprzedaje się na brytyjskim rynku w wersji cyfrowej, dlatego by poznać pełen rezultat, musimy poczekać na kolejne zestawienie uwzględniające inną formę dystrybucji. Przypomnijmy, że Capcom już pochwalił się, ilu graczy w pierwszy weekend sprawdziło tytuł.

W najnowszym zestawieniu TOP10 wysokie pozycje nadal utrzymują FIFA 23, Hogwarts Legacy oraz Mario Kart 8: Deluxe. Warto jednak zauważyć, że jedna z majowych nowości, czyli The Lord of the Rings: Gollum, nawet nie znalazła się w zestawieniu 40 najchętniej kupowanych produkcji na Wyspach.

Sprzedaż gier w fizycznej dystrybucji w Wielkiej Brytanii (tydzień zakończony 3 czerwca):

  1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (1 - lokata z poprzedniego tygodnia)
  2. Street Fighter 6 (nowość)
  3. FIFA 23 (2)
  4. Hogwarts Legacy (3)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (4)
  6. Star Wars Jedi: Survivor (5)
  7. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (7)
  8. Animal Crossing: New Horizons (9)
  9. Grand Theft Auto 5 (8)
  10. Nintendo Switch Sports (14)
Źródło: Gamesindustry.biz

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper