Metal Gear Solid 3 Remake – co oznacza oficjalny tytuł? Konami potwierdza studio odpowiedzialne za grę

Gry
1576V
Metal Gear Solid 3 Remake
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 19:52

Konami wczoraj potwierdziło krążące plotki dotyczące Metal Gear Solid 3 Remake. Gra w oficjalnej nazwie otrzymała symbol delty, więc Japończycy postanowili wytłumaczyć tytuł. Jednocześnie firma potwierdziła, kto zajmuje się odświeżeniem kultowej przygody.

Metal Gear Solid 3 Remake faktycznie powstaje i produkcja trafi na półki sklepowe pod nazwą Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. Gracze zastanawiali się, co oznacza dorzucony przez firmę symbol w nazwie, więc korporacja postanowiła wyjaśnić. Trzeba przyznać, że brzmi to przekonująco:

Symbol Delty (Δ) został wybrany, ponieważ jego znaczenie pasuje do koncepcji projektu remake'u.

Delta oznacza „zmianę” lub „różnicę” bez zmiany struktury.

Deweloperzy chcą zaakcentować zmiany w Metal Gear Solid 3, ale gracze nie muszą obawiać się odświeżenia struktur (podstaw?), więc najwidoczniej choć grafika przejdzie duże zmiany (sprawdźcie porównanie!) i pewnie pojawią się odpowiednie nowości w samej rozgrywce, to fabuła nie zostanie zmieniona.

Konami odpowiedziało także na pytanie dziennikarza Kotaku, który chciał się dowiedzieć, kto zajmuje się stworzeniem Metal Gear Solid 3 Remake – okazuje się, że za tytuł odpowiada Konami oraz Virtuos.

Zapytany, kim jest „Development Team” remake'u Snake Eater, rzecznik mówi, że jest to połączenie Virtuos i „zespołu programistów Konami”.

Źródło: Twitter: Metalgear i ethangach

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper