GTA 5 nie zwalnia! Take-Two opóźniło i anulowało kilka gier, bo chce wyznaczać standardy

Gry
1073V
GTA Online
Iza Łęcka | 18.05, 11:23

Take-Two przedstawiło najświeższe rezultaty swoich największych produkcji oraz IP. Grand Theft Auto nieustannie cieszy się ogromną popularnością, choć gracze chętnie sięgają także po takie pozycje jak Red Dead Redemption 2 czy Borderlands 3.

Wczoraj Nintendo pochwaliło się kapitalnym wynikiem The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, nie ulega jednak wątpliwości, że mało który tytuł będzie w stanie kiedykolwiek dobić do rezultatu wygenerowanego przez przygodę trzech gangsterów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracze w ostatnich miesiącach kupili kolejne 5 mln sztuk GTA 5, co pozwoliło już osiągnąć łączną sprzedaż na poziomie 180 mln egzemplarzy. Od początku powstania pierwszej odsłony serii fani sięgnęli po 400 mln sztuk gier należących do marki Grand Theft Auto.

Dla porównania – wydawane corocznie NBA 2K dobiło do pułapu 135 mln (+5 mln), Borderlands ma na koncie aż 80 mln sprzedanych kopii, a marka Red Dead aż 75 mln. Od premiery pierwszych części klienci kupili 65 mln pozycji z serii Civilization i 42 mln egzemplarzy gier z uniwersum BioShock.

Liczba sprzedanych egzemplarzy na dzień 31 marca:

- GTAV: 180 mln (+5 mln),
- RDR2: 53 mln (+3 mln),
- Borderlands 3: 17 mln (+1 mln).

Ogólne wyniki IP na dzień 31 marca:

- Grand Theft Auto: 400 mln (+5 mln),
- NBA 2K: 135 mln (+5 mln),
- Borderlands: 80 mln (+2 mln),
- Red Dead Redemption: 75m (+5m),
- Civilization: 67m (+2m),
- Bioshock: 42 mln (+1 mln).

Take-Two potwierdziło, że anulowało kilka niezapowiedzianych gier i po cichu opóźniło kolejne – wszystko przez chęć uzyskania jak najwyższych standardów. Korporacja chce „na nowo zdefiniować kreatywne standardy doskonałości w branży”, jednakże niektóre czynniki, w tym „trudne tło konsumenckie” i hybrydowy system pracy (część pracowników nieustannie wypełnia swoje obowiązki zdalnie), oddziałują na wiele planów.

Najlepszym możliwym podejściem jest to, że wszyscy dążymy do wysokiej jakości, konsumenci domagają się jakości - a czasami może to potrwać dłużej niż oczekiwano. Innym aspektem jest to, że mamy pewne wyzwania związane z produktywnością. Myślę, że ludzie tutaj powiedzieliby, że nie chodzi tylko o wydajność, ale o dążenie do doskonałości. Myślę, że prawda leży gdzieś pośrodku – powiedział Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two.

Warto zaznaczyć, że wydawca przygotowuje inwestorów na znacznie większe przychody i prawdopodobną premierę GTA 6.

Źródło: MauroNL + IGN

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper