The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom wielkim sukcesem. To najszybciej sprzedająca się odsłona w historii

Gry
1179V
The Legend of Zelda Tears of the Kingdom
Wojciech Gruszczyk | 17.05.2023, 15:09

Nintendo właśnie potwierdziło wynik The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Gra w zaledwie trzy dni okazała się wielkim hitem i jest to najszybciej sprzedająca się produkcja w historii całego uniwersum.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało docenione nie tylko przez dziennikarzy. Produkcja japońskiego studia osiągnęła zawrotny wynik i w zaledwie trzy dni gracze kupili ponad 10 mln egzemplarzy opowieści dostępnej wyłącznie na Nintendo Switcha.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest to gigantyczny sukces, ponieważ The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom osiągnęło rezultat, który dotychczas udało się wyłącznie Pokemon Scarlet/Violet – Japończycy w zeszłym roku informowali, że tytuł zanotował identyczny rezultat w tym samym czasie.

Korporacja potwierdziła, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to jednocześnie najszybciej sprzedająca się gra na Nintendo Switcha i zarazem najszybciej sprzedająca się produkcja w historii Nintendo. 

Nintendo ujawniło, że gracze z Japonii kupili 2,24 mln sztuk nowej Zeldy, a ponad 4 mln egzemplarzy sprzedało się w Stanach Zjednoczonych.

The Legend of #Zelda: #TearsOfTheKingdom sprzedało się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie w ciągu pierwszych trzech dni, stając się najszybciej sprzedającą się grą w historii serii The Legend of Zelda. Dziękujemy tym, którzy już cieszą się najnowszą przygodą Linka!

Warto w tym miejscu przypomnieć, że God of War Ragnarok (zeszłoroczny największy hit Sony) osiągnął sprzedaż na poziomie 5,1 mln egzemplarzy w premierowy tydzień. Dla porównania tak prezentują się wyniki gier Sony – The Last of Us Part II (+4 mln w 3 dni), Spider-Man (3,3 mln w 3 dni) czy wcześniejszą odsłonę debiutującą w 2018 roku (3,1 mln w 3 dni).

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Źródło: NintendoEurope

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper