Premiera GTA 6 coraz bliżej? Take-Two najwyraźniej potwierdziło okno debiutu Grand Theft Auto 6

Gry
4761V
GTA 6 art
Iza Łęcka | 18.05, 07:04

Od lat czekamy na prezentację i debiut GTA 6, nie ulega jednak wątpliwości, że Rockstar i Take-Two mają już wszystko zaplanowane, a konkretna kampania promocyjna może wkrótce wystartować. Przedstawiając plany na najbliższe lata, wydawca przygotowuje inwestorów na wyjątkowy rok, w którym najprawdopodobniej w końcu będziemy mogli zagrać w Grand Theft Auto 6.

W nocy Take-Two podsumowało wyniki finansowe za ostatnie miesiące działalności, lecz obserwatorów branży mniej interesują statystyki i słupki sprzedaży. Wszyscy z nadzieją spoglądają w przyszłość, bowiem najwyraźniej poznaliśmy okno premiery GTA 6.

Dalsza część tekstu pod wideo

W okresie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku Take-Two zamierza wygenerować ponad 8 mld dolarów! Firma oficjalnie nie wspomina o GTA 6, jednakże redakcja IGN podkreśla, że w standardowym okresie, przy dobrze sprzedających się produkcjach, przedsiębiorstwo mogło pochwalić się 3 mld dolarów rocznych przychodów, natomiast w ostatnich 12 miesiącach udało się zanotować rekordowe 5,3 mld dolarów, a wszystko to za sprawą przejęcia Zyngi.

Tymczasem Take-Two w jeden rok zamierza uzyskać aż 8 mld dolarów przychodów, co jest możliwe do osiągnięcia tylko dzięki premierze wyjątkowej, niezwykle popularnej gry – firma oficjalnie mówi o „nowej erze” i wyznaczaniu „nowych standardów”:

Patrząc w przyszłość, rok fiskalny 2025 jest bardzo wyczekiwanym rokiem dla naszej firmy. Przez ostatnie kilka lat przygotowywaliśmy naszą działalność do wydania niesamowicie solidnej listy projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu. W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wkroczyć w tę nową erę, wprowadzając na rynek kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i pozwolą nam osiągnąć ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard dolarów w skorygowanych nieograniczonych przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej. Oczekujemy, że utrzymamy tę dynamikę, zapewniając jeszcze wyższy poziom wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026 i kolejnych latach.

Trudno sobie wyobrazić, by inny tytuł był w stanie aż tak podkręcić wyniki finansowe, nie ulega wątpliwości, że nawet kilka produkcji Take-Two razem wziętych nie wpłynęłyby aż tak mocno na przychody korporacji. Branża jest zgodna, że Rockstar ustaliło z wydawcą okno premiery, a odliczanie ruszyło.

To jak... możemy liczyć na teaser z napisem „2024” jeszcze w 2023 roku, w przyszłym roku publikację zwiastuna, a przy dobrych wiatrach premierę pod koniec 2024 roku lub ostatecznie przełożenie debiutu (z czego Rockstar jest znane) na początek 2025 roku? ;)

Źródło: IGN

Komentarze (105)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper